Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Németországban hogyan vehetem...

Németországban hogyan vehetem fel a covid elleni oltást magyarként?

Figyelt kérdés
Kint dolgozom Németországban, és nincs nagyon kedvem emiatt hazajönni.

2022. febr. 15. 09:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben kint van az egészségbiztosításod, akkor kint felveheted az oltást.

Megkeresed a tartományodnak, megfelelő weboldalakat és nyilván ha el is dugva de fent van a weben hol kell regisztrálni és hogyan kell jelentkezni.

Nem te leszel az egyetlen magyar aki NO -ban veszi fel az oltását.

2022. febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Ha kint dolgozol, és van ott betegbiztosításod (Krankenversicherung), akkor a háziorvosodnál. Ha még nincs, menj be a legközelebbihez, pár perc alatt bejelentenek a praxisba és megmondják, mikor mehetsz az oltásért.

A másik megoldás, hogy neten foglalsz egy oltóponton időpontot magadnak.

Nem bonyolít rajta az hogy magyar vagy, igazából tök mindegy.

2022. febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy maradtak-e még oltóközpontok, nálunk már csak háziorvosok oltanak, és néha megjelenik egy-egy pop-up oltópont, ahová újabban már regisztrálni se kell, csak bemész. Google: Corona Impftermin [állam/város neve] vagy pop-up Impfort.

Mivel egyáltalán feltetted a kérdést, gondolom nincs háziorvosod, úgyhogy ennyi erővel szerezhetsz is egyet. Felhívsz egyet a környéken, az vagy befogad, vagy ad egy nevet/telefonszámot egy másikhoz, akinél van hely. Ha feketén dolgozol és nincs egészségbiztosításod, akkor befogadni nyilván nem fognak, de beoltani szerintem akkor is beoltanak.

2022. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nincs német egészségbiztosításom, csak magyar. Mivel egy magyar közvetítőcégen keresztül vagyok kint, és az ilyen érdekesen oldotta meg, hogy magyar minimálbérrel vagyok bejelentve. Gondolom hogy ne kelljen annyit adóznia utánam, hanem zsebre tehesse azt a pénzt.. na mindegy. Köszönöm a segítséget! Akkor ezeken az oltópontokon enélkül is felvehetem az oltást, ha jól értelmezem. Egyebként már van egy oltásom (Johnson) amit még magyarban kaptam, csak ugye itt abból is kérik már a 2. dózist..
2022. febr. 15. 10:17
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jól át lettél verve ….
2022. febr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Asap keress másik munkát helyben.

Jól sejtem adózás sincs rendben, lakhatás is valami gagyi...

2022. febr. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Sajnos német nyelvtudás nélkül nem nagyon válogathatok. De még így is jó, hogy havi 1800 eurót nettóban megkapok. Bár igaz ehhez 200 órát kell dolgoznom, de a túlórázni annyit jöhetsz amennyit szeretnél. A szállás az korrekt, az a része nem hogy van egy szobatársam, de viszont nem kell érte fizetnem semmit.
2022. febr. 15. 10:43
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi az óra béred?

Ha beteg leszel mit csinálsz?

Hogy lehetsz ilyen felelőtlen, hogy betegbiztosítás nélkül külföldön vagy? Igen az adó.. hogy fogod leadózni otthon ? Ha itt feketén dolgozol. Buta vagy mélységesen.

2022. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9 eurós nettó órabér ingyen lakhatás mellett (bármilyen szar is) nem semmi. Ez nekem már nem a "buta vagy" kategória, feltéve hogy ténylegesen megkapja a lóvét. Ennyiért már van értelme kockázatot vállalni.
2022. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Németországban 12 euró a minimálbér , és szállást tud biztosítani a munkaközvetítő… csak van betegbiztosítása pl. Biztosan megéri ?????!!!
2022. febr. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!