Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Véradásra szeretnék menni....

Nemethkaroly kérdése:

Véradásra szeretnék menni. Milyen a menete? Mekkora a tű? Részletek és tapasztalatok? Mennyi ideg tart? Kell vizsgálat? Mennyire kimerítő?

Figyelt kérdés

Vért akartam adni, vér plazmát, hogy segítsek, és mert pénz jár érte. Még egykoron IronMouse hívta fel a figyelmem a vér plazma adásának a lehetőségére, mert azt gyakrabban is lehet. Onnan jutott eszembe, és mert voltam vérvételen, és annyira nem fájt, végülis könnyen ment.


Viszont megnéztem a vér plazma adás folyamatát, és elrémített. Főleg a tű mérete. Az egész.. nagyon. Általában nem félek a tűtől, de ez nagyon durva volt. Vért még mindig szeretnék adni, de szeretnék érdeklődni és mindenképpen többet tudni erről.


Mennyi ideig tart a folyamat? Mikre készüljek? Kell elő-vizsgálat? Mekkora a tű? Milyenek a tapasztalatok? Rákerestem a neten, de pontos választ nem találtam.



2022. márc. 7. 01:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe kezdésként:

[link]

2022. márc. 7. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A vérplazma adás kissé más folyamat. Akik voltak, azok többsége szerint kimerítőbb mint a véradás.
2022. márc. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az oldalaikon részletes leírást találsz.


A véradás gyorsabb, a plazmát sokkal vastagabb tűvel veszik és tovább tart, nekem szerencsére egyik sem megterhelő, annyiban rosszabb a plazma, hogy előtte min. 3l vizet meg kell inni és figyelni kell rá, hogy mit eszik az ember. Első p. adás előtt van egy alkalmassági vizsgálat vérvétellel, ha ezen átmész utána lehet csak adni, a véradáson ilyen nincs

2022. márc. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, volt ami hasznos, de a legfontosabbat sehol nem válaszolják meg. Milyen tűt alkalmaznak a véradáshoz? Nagyobb mint a normál vérvételnél használt? Hosszan rakják be? Egyebek.
2022. márc. 7. 12:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig 3-as erre is külön kitért: ,,a plazmát sokkal vastagabb tűvel veszik és tovább tart". Ennél akkor tudnál meg többet ha ismerősödet - mérőeszközökkel feszerelve- elkíséred egy alkalomra. Közben végig mérsz és videózol. Feltéve hogy engedi.
2022. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem. A plazma adásnál akkora tűt vágnak az emberbe hogy egy lovat le lehetne szúrni vele, vékony szívószál vastagságút. A vérvételnél meg szuper apró, szúnyog vége méretű tűt használnak. A kettő között igen nagy a különbség, és bárhol lehet a tű mérete.
2022. márc. 8. 21:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ennyire érdekel Kérdező, akkor lássuk.

A véradáskor használatos tű mérete 16-17 G ami 1.651 mm ill. 1.473 mm névleges külső átmérőt jelent.

A plazmaadáskor használatos tűméret ezzel egyező. Vannak kivételek. Pl. ha a donor különösen vékony vénákkal rendelkezik, akkor használhatnak kisebb átmérőjű tűt.

A „rutin” vérvételkor használatos tű mérete 21 G, ami 0.819 mm névleges külső átmérőnek felel meg.

Remélhetőleg most már több információval rendelkezel hogy meghozd a döntésedet.

2022. márc. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!