Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tüdőszűréshez elég ha időponto...

Tüdőszűréshez elég ha időpontot kérek és ki fizetem az 1700ft vagy beutaló is kell? Mert már sok féle verziót hallottam

Figyelt kérdés
2022. márc. 24. 12:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
65%
Igazából bárki elmehet önszorgalomból “csak” szűrésre prevenció képpen, szóval nem kell hozzá beutaló. Pont ez a lényege, hogy évi 1x menjél el, ha kéri a munkáltató, ha nem. Csak a saját egészséged érdekében.
2022. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
2022. márc. 24. 12:12
 3/23 anonim ***** válasza:
49%
Én nem így tudom. Pont hogy kell beutaló. Azt hiszem 40 év felett nem kell. De én 30 évesen csak is az üzemorvos által adott beutalóval vagy ha beteg vagyok akkor a tüdődoki kérhet nekem. Tehát fiatalként gyakorlatilag nem tudok megelőzés céljából szűrésre menni. Nekem is meglepő volt.
2022. márc. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%
A férjem pont tegnap volt tüdőszűrésen, kérték a beutalót.
2022. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
34%
4-es vagyok, most olvastam a 3-ast. A férjem nincs még 40, sima háziorvosi beutalóval ment, panasz nélkül, csak szűrésre.
2022. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Mindenképpen kell a beutaló 40 év alatt. Ahogy már írták is, háziorvostól tudsz kérni beutalót.
2022. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
És a háziorvos kell időpontot kérni vagy nem muszáj?
2022. márc. 24. 12:59
 8/23 anonim ***** válasza:
Időpont nem kell. Hívd fel rendelési időben szerintem. Még az is lehet, hogy anélkül is ad, hogy személyesen bemennél. Mármint feltölti felhőbe.
2022. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Ypszilon1980 ***** válasza:
Meg kell kérdezni ott ahová mennél, mert ionizáló sugárzással járó vizsgálatokra kell beutaló, mindig is kellett, csak van ahol odamész anélkül és megoldják helyetted ezt a problémát,ha kifizetted.
2022. márc. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Tájékoztató a tüdőszűrés térítési díjáról


Térítés kötelesen igénybe vehető tüdőszűrés– a 284/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet 2. melléklete alapján meghatározott 1700 Ft térítési díj ellenében.

• Foglalkozás-egészségügyi alkalmassági vizsgálat céljából végzett vizsgálat üzemorvosi beutalóval, életkortól függetlenül.

Kell-e fizetni a tüdőszűrésért, ha az a munkavégzés feltétele?

A munkavégzéssel kapcsolatos orvosi alkalmassági vizsgálatok elvégzésére a foglalkozás-egészségügyi szolgálat orvosa köteles. A foglalkozás-egészségügyi alapszolgáltatásokat – amelyeket a munkavállaló az alkalmazása során igénybe vesz – nem az Egészségbiztosítási Alapból finanszírozzák. Ennek következtében a tüdőszűrés – ha arra a foglalkozás-egészségügyi orvos beutalója alapján kerül sor – szintén nem számít az egészségbiztosítás által finanszírozott ellátásnak.


Ingyenesen igénybe vehető tüdőszűrés:

A tüdőszűrő vizsgálat 40 év felettiek részére évente egyszer, NEAK finanszírozással, beutaló nélkül vehető igénybe, ebben az esetben foglalkozás-egészségügyi igazolás nem adható ki.

• 18 éves kor alatt minden esetben dokumentált, szülő, gondviselő írásos beleegyező nyilatkozatával, iskola orvosi beutalóval, NEAK finanszírozással vehető igénybe.

• 18 év felett szakképzési intézmény nappali tagozatos diákjai részére iskola orvosi beutalóval, NEAK finanszírozással vehető igénybe.

• 18-40 év között tüdőszűrés házi orvosi beutalóval végezhető el.

A 18/1998. (VI.3.) NM rendelet a fertőző betegségek és a járványok megelőzése érdekében szükséges járványügyi intézkedésekről a javuló TBC előfordulási gyakoriság okán, országosan már nem a lakosságra, hanem bizonyos rizikó csoportokra vonatkozik, a kötelező, ingyenes szűrés, melyek a következők:

• hajléktalanok,

• hajléktalanokkal foglalkozó dolgozók

• utcai szociális munkát végzők

• népkonyha foglalkoztatottai

• közérdekű önkéntes tevékenységet folytatók

• a büntetés-végrehajtási intézetek, rendőrségi fogdák, közösségi szállások dolgozói

• bizonyos egészségügyi dolgozók

18 év fölött, az adott foglalatosságot betöltött személyeknek tehát jár az ingyenes szűrővizsgálat, beutaló nélkül.


Az életkor szerinti (40 év feletti) tüdőszűrő vizsgálat nem egyenlő a munkaalkalmassági célból végzett vizsgálattal. A munkaalkalmassági vizsgálat során Tüdőgyógyász szakorvos is értékeli a leletet.


Terhesség esetén tüdőszűrés nem végezhető!"


Ezt találtam a honlapjukon ahová megyek.De elég nehéz kiigazodni.

2022. márc. 24. 14:50
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!