Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen átmérőjű tűket használn...

Milyen átmérőjű tűket használnak szívkatéterezéshez és mi a legnagyobb egészségügyben használt átmérő, illetve azt mire használják? (feltéve ha nem egyezik)

Figyelt kérdés

Csupán elméleti jellegű kérdés, nem áll szándékomban semmilyen célra felhasználni ilyet, de felettébb érdekelne ez az információ.


Ha valaki ismeri ezeket a jelöléseket, mint pl. a 22G meg ilyenek, elmagyarázhatná, melyik mit takar.



2022. ápr. 4. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Ha nem a szakmai mi a rákot érdekel?
2022. ápr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem az én érdeklődésem mibenléte volt a kérdés tárgya, és a kérdésekre választ illik adni, nem értelmetlen kérdést feltenni, szóval kérlek, ha nem tudod valamire a választ, ne írj semmit az adott kérdéshez, pláne nem ilyen módon. Köszi.


De ha már ennyire lényeges, egy nem-szakmai írásomhoz van rá szükségem, amennyiben valahol elérhető. Amit eddig megtudtam, az nem teljesen az, ami érdekelt, ezért is szeretnék többet megtudni.

2022. ápr. 4. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Regényt novellát stb írsz..M az asztalfioknak....
2022. ápr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nézz utána a Seldinger tűnek.
2022. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekesség: Az első injekciós tűk G. V. Lafargue nevéhez köthetők. Tisztában volt vele, hogy különböző méretekre van szükség, de amikor kérdezték mértékegységet nem tudott megadni. Így kitalálta, hogy a karikagyűrűje átmérőjét használja viszonyítási alapnak.

A 22G azt jelenti, hogy adott tűből 22 db fért át a karikagyűrűn.

Emiatt van, hogy minél kisebb a tű, annál nagyobb a G (Gauge).


Az információ hitelességével nem vagyok tisztában, tanulmányaim során hallottam a történetet.

2022. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információt.
2022. ápr. 4. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:

A szívkatétert nem tudom, biopsziához használunk 7g-s tűt is.

Nem szakmai íráshoz egyébként szerintem mindegy, a többség aki olvassa úgysem sem ért hozzá.

2022. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
-1 sem
2022. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!