Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ilyen hosszúak a szakren...

Miért ilyen hosszúak a szakrendeléseken a várólisták?

Figyelt kérdés

Két beutaló nélkül igénybevehető rendelésre kértem ma időpontot dőpont: egyik május második fele

másik július vége


Mondanom sem kell, hogy konkrét panaszokkal fordultam volna orvoshoz, amiket nem kéne elhanyagolni...



2022. ápr. 12. 08:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Ez újdonság? Kevés a személyzet.
2022. ápr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Nem csak a járványos bezárások, meg a kevés ember az oka.

Meg van határozva, hogy naponta hány embert lehet ellátni TB alapon.

Azért gyűlnek fel a betegek és végeláthatatlan a várakozás, mert ez a limit nem engedi a rendes ellátást, ami egyébként bőven beleférne időben és személyi kapacitásban is.

Na és ki hozza a törvényt, hogy mennyi embert lehet csak ellátni?

Erre megint megvan a 2/3. Röhej ez az ország.

Csak mondom a május az egy nagyon okés időpont. Nekem hasi UH-ra 6 hónapot kellett volna várnom.

2022. ápr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

Nincs orvos. Nálunk pl. van kórház, de nincs orvos, lehet menni megyeszékhelyre mindennel.

Gyerekorvosunk 10 éve nincs, mindig vki helyettesíti. Ha a háziorvosom nyugdíjba megy, helyette sincs másik.

Elmentek, kihaltak, nyugdíjba mentek.

2022. ápr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

Ez még nem is sok. Nekem kardiológiára 7 hónapra adtak időpontot.


Kevés a doki, le vannak terhelve.

2022. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Elkeserítő a 7 hónapos sor kardiológiára, akár életmentő is lehet. Ahogy az én július végi időpontom is.

A május 20-ai pedig egyéb szövődményektől véd meg... talán.

Gratulálok.


Nem újdonság, de eddig lehetett a covidra fogni. Most nincs vészhelyzet sem.


Amúgy mit lehetne tenni, ha nincs pénz magánorvosra?

2022. ápr. 12. 08:55
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Magyarország előre megy, nem hátra...
2022. ápr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Vársz,vagy gyűjtesz magánorvosra. Nem fognak előrébb venni. Tök mindegy mi a bajod, sajnos.
2022. ápr. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Magánban ugyanaz az orvos fogadna amúgy, aki aki a rendelőben nem fogad július végéig.
2022. ápr. 12. 09:01
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem helytől függ.

Én 3 szakrendelésen voltam az elmúlt két évben. Mindenhol egy héten belüli időpont volt. Mondjuk én városban élek, és több rendelő is van, nemcsak egy helyre lehet menni. Van, amit az egyetem működtet, van, amit a város. Van olyan rendelés, amire az egyiknél gyorsan be lehet kerülni, a másiknál lassabban. És fordítva. Szóval mindig meg lehet találni azt, amire éppen szükséged van.

2022. ápr. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

nálunk a legújabb, hogy csak a következő hónapra adnak időpontot, ha lekésted akkor várhatsz míg a következő hónapot el nem kezdik.

szemésznél pl. másodikán hívtam már nem volt időpont következő hónapra, az volt a szerencsém, hogy valaki lemondta.

szóval ja, elkeserítő.

még koronavírus előtt erős szorongás miatt pszichiáter két hónap volt.

reumatológia 4 hónap, pedig 5 reumatológus is van teljes munkaidőben

2022. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!