Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sérvvel csinálnak valamit Tb...

Sérvvel csinálnak valamit Tb nélkül?

Figyelt kérdés
Fürdés közben vettem észre hogy kinőtt egy púp a golyóim mellett. Egyik ismerősöm szerint ez sérv, ami lehet is mert nagyon nehezeket emeltem. Most behúzattam egy sérvkötő szerűséggel, de így meg irtó kellemetlen. Tb nélkül csinálnak ezzel valamit? Vagy ez nem sürgősségi dolog?

2022. ápr. 19. 16:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha jól tudom igen, de utána kikell fizetned, mert nincs fizetett tb.
2022. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem köldök sérvem volt. Az akkor sürgősségi, ha az ember bele is kitüremkedik a sérvbe és ott elzáródik. Heresérvnél nem tudom van-e ilyen. De attól, mert haver azt mondta sérv, még lehet más is, jó lenne, ha orvos látná. Magánorvos TB nélkül is fogad, gondolom.
2022. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Csak az a gond hogy semmi pénzem nincs. Sőt most akarnak szüleim is kidobni heteken belül innen és akkor csöves leszek.

Ha megcsináltatom a hajléktalan személyit, akkor vajon jogosult leszek valami extrára is Tb nélkül? (Gondolom a hajléktalanokkal csinálnak valamit ilyen esetben.)

Vagy az a jobb ha addig megyek el dokihoz, amíg van bejelentett lakcímem (lakcímkártyám)?

2022. ápr. 19. 17:06
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Hány éves vagy te? Miért nem dolgozol? Mióta nincs tb-d?
2022. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Olvastam több helyen, amit 1-es is írt hogy ellátnak de később kell kifizetni. Az lenne akkor talán a legjobb, mert akkor talán műtéttel helyrehoznák, de később én már nem tudnám kifizetni, meg levonni sem tudnák sehonnan. Csak hát ezzel az a baj hogy ha mégis találok valami melóhelyet, akkor majd lehet egyből tiltják a fizetésem egy részét. Hát nem tudom mi lenne a jobb.
2022. ápr. 19. 17:10
 6/18 A kérdező kommentje:
29 vagyok, és azért nem tudok dolgozni mert súlyos alkoholfüggő vagyok, TB-t kb 3 éve fizettem utoljára (vagyis akkor vonták mert volt másfél év munkaviszonyom).
2022. ápr. 19. 17:11
 7/18 anonim ***** válasza:

Először csak vizsgálat kell, az talán megy majd ingyen is az igazolványoddal.

A munkahelyen meg tán meg lehet beszélni, hogy részletekbe vonják le tőled, és te cserébe mindent megígérsz.

2022. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Tehát akkor van kb 250.000es tb tartozásod ami 42nap a sitten ahol kapsz ideiglenes tb és ellatnak ingyen és bérmentve és kapsz napi 3szori étkezést,tudsz fürdeni és nyitják csukják előtted az ajtót. :)

Bocs de komolyan mondom a sérv műtét kb 60.000ft lenne így ,ami hozzá raknak még ehhez a tartozáshoz és még többet kell majd csücsülnöd.

2022. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az a jobb ha minél előbb orvoshoz mész. Utána levonni úgysem tudják majd sehonnan, ha plusz pénzbe is kerül. Ha meg el tudsz majd helyezkedni, akkor is kb fél év mire rájönnek hogy van bejelentett munkahelyed, és akkor elkezdik tiltani a fizetés 33%-át.


Tévedés # 8. A NAV nem csukhat börtönbe senkit tartozás miatt. Magyarországon nincs adósok börtöne.

2022. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Jogosultság hajléktalanság alapján


Ebben az esetben a téged ellátó intézmény vezetője jelent be az egészségbiztosítóhoz (ez az intézmény lehet fapad, nappali melegedő, átmeneti szállás, hajléktalanok otthona vagy rehabilitációs intézmény). Ennek elintézéséhez kérd a szociális munkások segítségét! A bejelentésről az intézmény vezetője köteles számodra igazolást kiadni. Az így megszerzett jogosultság maximum 6 hónapig érvényes, így figyelned kell a rendszeres megújításra.


Figyelem! A jogosultság megszerzéséhez hajléktalanként szükséged van TAJ-számra. Ha valami miatt nincsen TAJ-kártyád, tarts magadnál egy olyan orvosi papírt (beutaló, lelet stb.), amin fel van tüntetve a TAJ-számod, hogy be tudd diktálni, amikor szükséges.

2022. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!