Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit tesz a kokain a szervezett...

Mit tesz a kokain a szervezettel ami miatt nem lehet plazmát adni?

Figyelt kérdés

Régóta töprengek, hogy el kéne menni plazmát (illetve vért is) adományozni, mivel mással nem helyettesithető készitményeket tudnak vele biztositani beteg emberek számára.

Azonban szorongás ellen nem rég óta kezdtem el gyógyszert szedni, ami miatt telefonon megkérdeztem őket a dologról. Azt mondták, hogy a gyógyszer nem gátolná, de a diagnózis viszont lehetséges. Elmondtam nekik, hogy régebben fogyasztottam többek között kokaint is, de már nagyon rég volt, kb 6 éve. Azt mondta rá, hogy én már többet soha nem adhatok plazmát emiatt. Természetesen nem akartam rabolni az idejét, hiszen az övé messze többet ér mint az enyém, ezért kedvesen megköszöntem és letettem a telefont. Azóta ez jár a fejembe, és nem kapok válaszokat.


Ez miért van?

Nem ürül ki teljesen a szervezetből?

A készitményt nem tudják elkésziteni belőle?


Google bácsi most nem adott ki semmit, pedig órákig könyörögtem neki.

Előre is köszönöm.

24f



2022. ápr. 26. 23:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Redditen szerintem hamarabb választ kapsz
2022. ápr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alkalmassági vizsgálaton, mikor a papírokat ki kell tölteni, nincs arról szóló kérdés, hogy sok évvel ezelőtt milyen kábítószert fogyasztottál, csak x időn belülre vonatkoznak.

Kétlem, hogy 6 év alatt ne ürüljön ki, főleg, ha nem intravénásan használtad.

Ez hülyeség.

2022. ápr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Extrán óvatosság miatt nem adhatsz.

Ugyanis, ha kokaint fogyasztottál, feltételezik, hogy intravénásan adtad be magadnak, ami feltételezi, hogy szennyezett volt a tű, ami pedig millió és egy szennyezett vér útján terjedő betegséget feltételez. Sok ezek közül évek múlva derülhet ki. Például a Hepatitis valamelyike. Kolléganőm azért nem adhat, mert a vele egy háztartásban élő férje ÉVEKKEL EZELŐTT volt hepás, gyógyult, de fő az elővigyázatosság.


A tetoválás/piercing után is félév vagy egy év (most hirtelen nem tudom) a kötelező kihagyás, itt is tűhasználat miatt terjedő betegségek az ok.

Az elsődleges szempont, hogy a levett vért/vérplazmát nagyon beteg emberek kapják, akiknek egy egyszerű, egészséges egyén számára tünetek nélküli betegség akár az életükbe kerülhet.

Ugyanilyen fontos szempont a donor egészsége is, például egy valaha volt, évek, évtizedek óta rohammentes, gyógyszert sem szedő epilepsziás sem adhat. Nála a kockázat kerülendő, nehogy a donáció rohamot indukáljon.


Persze az már egy másik kérdés, hogy a donor bevallja-e. Sajnos sok esetben csak a donációért járó pénz számít, és letagadja, hogy aznap már másodjára ad plazmát, pedig egy nővér első pillanatra látja a vénán.

2022. máj. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom csak azokat zárják ki akik belőtték már magukat, de némelyik cégnél a kérdőíven az van, hogy az utóbbi 1 évben, gondolom annyi idő alatt kijönne ha valami gond lenne.
2022. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!