Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kényszeríthetnek engem a...

Kényszeríthetnek engem a pszichiátrián "gyógy"szer (antipszichotikum) szedésére, vagy van jogom az "ellátás" visszautasítására?

Figyelt kérdés
Ha egyszer már bekerültem a pszichiátria rendszerébe skizofrénia diagnózissal, akkor onnan már nem kerülhetek ki sehogyan sem, hanem szedni KELL a "gyógy"szert és kontrollra KELL járni valószínűleg életem végéig, vagy van valamilyen módja annak, hogy kikerüljek a "szentségtelen" karmaik közül (imával, perrel, pénzzel; igazi, az ő "gyógy"szerüktől független gyógyulással)?
2022. máj. 1. 14:23
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Visszautasíthatod - de utána ők is visszautasíthatják a kezelésedet.


És elég durva következményei lehetnek...

2022. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha skizofréniás vagy, akkor nem utasíthatod vissza, kötelezhetnek a kényszerkezelésre, vagy/és állandó zárt osztályon tartózkodásra!
2022. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem kényszeríthetnek.

Sajnos.

2022. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Arra sem köteleznek hogy ott legyél.

Bármikor lehet haza menni.

2022. máj. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Van feloldás a #2-es és a #3-as közti látszólagos ellentmondásra? (#3-as: te a #2-es ismeretében írtad meg a válaszodat?) Mi a feltétele a visszautasításnak?

#2-es: tehát az anyukám (66/N) halála után akár még állandó zárt osztályra is kötelezhetnek engem (30/F)? Mi ennek a feltétele? Hol vannak állandó zárt osztályok Magyarországon?

2022. máj. 1. 16:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem a rendőr vitt be kényszergyógykezelésre, akkor nem kötelezhetnek semmire. Elutasítod a gyógyszereket, ők meg elutasítják a kezelésedet, szevasz. Viszont ez bekerül a rendszerbe, és ha pl szarul leszel, akkor nem foglalkoznak veled, mehetsz haza hallucinálni.
2022. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem kényszeríthetnek, visszautasíthatod. A "sajnos" szót azért írtad oda, mert a visszautasítással együtt egy borzasztó teher leszel a környezetedre. És ezt - a legőszintébben -, nem bántásból írom.

Jelen pillanatban sincs betegségtudatod, és ahogy romlani fog az állapotod, még kevésbé lesz.

Javaslom, hogy szedd a gyógyszert és ne az ellenséget lásd a dokiban.

De érzéseim szerint te már döntöttél...

2022. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6-os: De, legelőször rendőrök vittek be bilincsben, pedig nem csináltam semmi ártalmasat, "csak" tudatosan nem válaszoltam a környezetem kérdéseire és mozdulatlanságot színleltem. Változtat-e ez valamit a kezelés visszautasíthatóságán?
2022. máj. 1. 17:03
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondnokság alá kerülsz, akkor kényszeríthetnek a gyógyszer bevételére. Márpedig abból, hogy nem akarsz gyógyszert szedni, simán lehet gondnokság alá vételi per.
2022. máj. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, való igaz hogy nem száz százalékosak a gyógyszerek és vannak mellekhatasaik de ez nem jobb lehetőség mint a társadalom kivetetjenek lenni? Mert ha így folytatod nem lesz eleted
2022. máj. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!