Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van-e érvényes eü. -i jogviszo...

Van-e érvényes eü. -i jogviszonya az embernek Magyarországon, ha külföldi egyetemen, nappali tagozaton tanul?

Figyelt kérdés
Befejeztem a tanulmányaimat otthon és egy posztgraduális egyéves képzésen fogok részt venni idén egy német, tehát uniós országbeli egyetemen. Az eü. biztosítással eddig soha nem kellett foglalkoznom, mivel nappali tagozatos hallgatóként nekem az egyetem elintézte. Mivel idén júliusban kaptam meg a diplomámat, a jogviszonyom októberig érvényes. Próbáltam infot találni a neten, de mindenhol csak ez áll, hogy ingyenes eü. ellátásra vagyok jogosult, ha nappali tagozatos hallgató vagyok, tehát arról nem találok semmit, hogy megillet-e ez engem akkor is, ha külföldön tanulok. Egyébként nem vagyok ösztöndíjas. Köszönöm a segítséget előre is!
2010. szept. 17. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos csak annyit tudok tanácsolni, hogy hívd fel az OEP-et és kérdezd meg tőlük. A honlapjukon megtalálod a tel.számot, csak türelem, mert elég nehéz elérni őket.
2010. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de eddig sajnos csak egy automatával sikerült beszélnem (ami ide-oda kapcsolgat és előre rögzített válaszokat ad), de tovább próbálkozom.
2010. szept. 20. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!