Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A betegjogi képviselő tulajdon...

A betegjogi képviselő tulajdonképpen miben segít?

Figyelt kérdés

Ezek bármelyikét, konkrétan hogy oldaná meg? Ha érdemben semmit nem tud tenni, akkor meg minek kellene hozzáfordulni?


1. negyedéves várólista

2. minősíthetetlen hangnem (gúnyolodás, lenézés)

3. hiteltelenség (nem túl gondos kivizsgálás)

4. nem sikerül elsőre a diagnózis



2022. máj. 12. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Ne tőlünk várd, hanem menj be hozzá (hívd fel), mondd el ami bánt és ő megmondja, hogy Te mit tegyél, ill. mit tesz ő.
2022. máj. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 B2man ***** válasza:
100%
1. eset, nem sokat... 2. eset, felhívja az érintett intézmény dolgozóit, hogy az emberek nem jókedvükben mennek oda! 3. eset, ill 4.eset, ragaszkodik egy előzetes diagnózis kiadásához (ha bármilyen kezelést kapsz, a tájékoztatás kötelező)!
2022. máj. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%
Pontosan én sem értem mi a feladatuk vagy inkább mi a jogkörük. Mert te teszel nála egy panaszt, ő meg kivizsgálja, de az a vizsgálat abból áll, hogy írásban jelzi az intézmény felé, ezután meg ott felkeresik az érintetteket. Aztán készül erről egy jelentés, esetleg egy belső vizsgálat, aminek eredményét eljuttatják feléd. De az, hogy ezzel megoldódik-e számodra, tudnak-e neked érdemben segíteni ezáltal, azt senki sem garantálja. A várólistával az a baj, hogy az egy globális probléma, abban nincs hatásköre. Maximum akkor tudna ebben valamit tenni, ha az előjegyzésekben hibát vétenek, vagy valami szabálytalanság történt, egyébként csak amiatt, mert hosszú a várólista, semmi nem fog történni.
2022. máj. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, Ypszilon!


A várólistánál úgy éreztem, hogy nem a legkorábbit adta, de nem tudom hogyan tudnám ezt látni. Csak a hangnem miatt gyanítom.

2022. máj. 12. 17:59
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
79%
A mostani rendszer már olyan, hogy nem tudja nem a legkorábbit kiadni, legalábbis műtéteknél, nálad nem tudom mihez kell. Nyilván lehetnek kiskapuk, meg szabálytalanságok, ezt nem vitatom és hát most őszintén mondva simán el tudom képzelni, amit írsz, 18 év alatt láttam már érdekes dolgokat, de ez így még nem bizonyíték semmire.
2022. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1.) a várólistával nem tud mit kezdeni, azt hogy hova ír a doki az az ő dolga, az alapján milyen sürgős a dolog szerintem (ezt nem bírálhatja felül egy betegjogi képviselő)

2.)a hangnemet ha nincs tanú nehéz ügy lenne támadni, általában esélytelen is

3.) a kivizsgálás minőségére emelhetsz kifogást, de ha le van írva a papírra akkor onnan az is nehezen védhető, ha csak kamuból leírt valamit amit nem csinált meg akkor még ott helyben kell szólni, visszamenőleg ez is nehezen támadható

4.)az hogy nem sikerül elsőre a dg. nem büntetendő, mindenki hibázhat, szóval ha nem valami ordas nagy hülyeséget csinált akkor is nehezen lehet elővenni szerintem

2022. máj. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Honnan lenne tanúm? Vigyek ezentúl mindig ismerőst magammal?
2022. máj. 12. 19:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja nem azért mondtam hogy téged hibáztassalak, nyilván nincs tanúd, ha ott volt aszisztens vagy nővér az meg az orvosnak ad igazat általában.

Hangfelvételet készíteni meg full illegális szerintem, és nem fogadja el a bíróság mint bizonyíték, még lehet téged büntetnek meg.

2022. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy általában is necces a hangfelvétel, az intézményben meg kifejezetten ki van írva hogy fotózni és videózni sem szabad.

Egyébként kísérőt sem szabad vinni covid miatt, bár lehet mostmár szabad, nem tudom.


Viszont ha nem engedélyezett a bizonyítékgyűjtés, akkor hogyan tudnám bizonyítani?

2022. máj. 12. 19:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzet. 6/9. válaszoló a 3.) ponthoz:

1. Háziorvosi beutalón diagnózis, labor eredmény célzott vizsgálat kérés. Más vizsgálatra küldött a szakorvos. EESZT-be feltöltött diagnózis, + a paciensre negatív megjegyzés. Másik szakorvos elvégezte a vizsgálatot, egészen más a diagnózis: nem tisztázott elváltozás, beutalt kórház osztályra további vizsgálatra. Ott megkérdezték, miért küldtek oda. (Összes lelet előttük). Elnézést kértem és eljöttem. EESZT-be feltöltve elvégzett vizsgálat, panasz-tünetként olyan állapot, ami fizikailag lehetetlen. Példaként: tűszős mandulagyulladás, miközben a mandulát már 30 éve kivették. (Szintén negatív megjegyzés a páciensre.)

2. Újabb szakorvosi vizsálat/labor. Műtét indokolt, szakorvosi beutaló műtéti előjegyzésre ugyanarra a kórházi osztályra. Vizsgálat nélkül közlik: magasabb az altatási kockázat, mintha az a valami bennmarad :-( ESSZT-be szintén feltöltve, milyen vizsgálat történt. Tanú semmire nncs, egyedül voltam, kórházi osztályon meg 4 orvos, 1 nővér. Ezek után lehet esély betegjogi képviselőnél, vagy jóvanezígy. :-(

2022. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!