Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosom tud erről vagy sem?

A háziorvosom tud erről vagy sem?

Figyelt kérdés

Nagyjából fél éve volt egy körülmetélésem, tb-re csinálták állami ellátásban.

A háziorvosom ezt látja a rendszerben, hogy volt egy ilyen műtétem? Vagy hogyan lehet mgoldani hogy ne lássa?



2022. máj. 12. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg láthatja, de ha nem bízol benne akkor az ügyfélkapun kersztül az eeszt-n kell beíllítani valamit, nem tudom pontosan, de ott beállítható hogy ki mit lásson.


Viszont nem lehet egy konkrét dolgot bepipálni hogy csak ezt ne.

Vagy kb. semmit nem fog látni, vagy mindent. (kivéve a pszichiátriát és a nemi beteg gondozót)


Én inkább elmennék másik dokihoz ha nem bízok benne.

2022. máj. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem az hogy nem bízok benne, csak amolyan "családbarátja" és cikinek érezném.
2022. máj. 12. 18:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem, hát sajnos olyan lehetőség nincs tudtommal, hogy csak egy bizonyos dolgot ne lásson. (pedig amúgy tök hasznos lenne)
2022. máj. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 De akkor lényegében le lehet tiltani, hogy akkor semmit
2022. máj. 12. 18:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azt meg tudod tenni, hogy kb. semmi, az eeszt-n át ha van ügyfélkapud


De ha család barát, meg ha amúgy jó doki akkor elégg bekorlátozod, (kevésbé tud segíteni ha nem tudja pontosan mi van veled) és fel fog tünni neki nyilván amikor fel akar írni neked valamit.

(ezért is lenne jó olyan opció hogy csak egy-egy dolgot letiltani, mert pl egy ilyen műtétnek semmi releavanciája nincs hogy lássa a későbi kezeléseid szemponjából, de nincs ilyen lehetőseg)

Mindent vagy semmit van.

2022. máj. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Van orvosi titoktartás, akkor is ha család barátja.
2022. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van orvosi titoktartás, csak hát hallottam már olyat, hogy mégis elmondta valakinek, azzal meg kellemetlenséget tud okozni. Tudod ellenőrizni azt, hogy az orvos bejelentkezett-e a te felhődbe, minden ilyet logol a rendszer. Csak úgy nem tudja megnézni, ehhez megjelenést is kell rögzítenie úgy tudom.
2022. máj. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az önrendelkezés az a szó, amit a többiek keresnek.

Ott tudod beállítani.

2022. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
7 hol lehet megnézni, hogy ki mit nézett meg?
2022. máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyrészt orvos-beteg titoktartás, másrészt hidd el hogy nem érdekli :D
2022. máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!