Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aneszteziológus orvosként...

Aneszteziológus orvosként lehet dolgozni magánba? Ők milyen szinten tudják az orvostudományt?

Figyelt kérdés

Mert tudom hogy pl. nőgyógyász vagy kardiológus van magán, de altalni magánba minek? vagy magán intenzív osztályt se hallottam még? akkor ez egy korlátozottabb szak?


Ők mennyire tudják a medicinát? mert van aki azt mondja hogy ők ilyen kisegítők igazából a sebészek mellet, van aki szerint meg ők tudják az egyik legjobban az orvosok közül is ezt az egészet.


Köszönöm a válaszokat, és elnézést ha butaság a kérdés, de tényleg érdekel.



2022. máj. 14. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Általános orvosi egyetem + 5 év szakosodás.


Nincs olyan szakorvosi képzés, ami csak “kisegítés”.


Minden szakorvosi terület teljesen komplex a magamódján és egyik sem könyebb a másiknál csak más…


Ami rövidebb, az sem feltétlenül könyebb, csak annyi hogy rövidebb…


3-6 évesek ezek a képzések.


Egyébként tud magánban dolgozni, igen…


Még egy oxyológus szakorvos is tud magánban dolgozni, csak nagyon más lesz a feladata mintha mentővel dolgozna.

2022. máj. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
99%
Kórházban dolgozom. Az aneszteziológus a legnagyobb tudással rendelkező, legjobban fizetett orvos. Nálunk vállalkozóként is dolgoznak, ügyeletet vállalbak több kórházban, tehát, ha valamelyik kórházban s.o.s műtét kell (pl.éjhel), az ügyeletes anesztest hívják be. Mivel kevesen vannak (hiányszakma), bármekkora óradíjat/ügyeleti/készenléti díjat kérhetnek. Szóval, ők több kórházban "maszekolnak".
2022. máj. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahová járok fogorvoshoz, ott vállalnak altatásban is kezeléseket. Ha valaki kéri, akkor a kórházból jön egy altatóorvos és a felébresztésig végig ott van vele, többször láttam már ilyet. Ez feláras szolgáltatás, így lényegében az altatóorvos is magánban van ott. De szerintem a magán klinikákon is el lehet helyezkedni másodállásban.
2022. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


De akkor miért ez az ellentmondás, hogy valaki szerint csak elaltantank és aztán semmi dolguk, kisegítő, más szerint meg a legnagyobb tudás?


És akkor ezek szerint csak állami kórházba dolgozhatnak, nem úgy igazán magánba? vagy rosszul értem?


Ha valaki még tud valamit írni erről a szakmáról, azt megköszönném, nektek ment a zöld pipa! :)

2022. máj. 14. 11:03
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a háziorvosokat, az aneszteziológusokat és a patológuskat szokták társadalmi szinten lenézni…


Elsőt azért, mert sokan azt hiszik hogy nem is szakorvosok, “csupán” az ÁOK diploma kell hozzá (ami nem igaz) és mert “könnyű” (rohadtul nem az)… Másodikat azért, amit Te is írsz, mert nem annyira látványos amit csinálnak és csak “kisegítők”, “ápoló szintű a tudásuk” (haha), harmadikat meg azért mert “csak egy őrült hentes, nem is orvos” (pfff).


Természetesen egyiknek sincs alapja, csak sok a proli.

2022. máj. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
99%

Van, aki állami kórházban dolgozik "alkalmazottként" (egészségügyi szolgálati jogviszony), tehát bértábla szerinti bérért, van, aki vállalkozóként, illetve engedéllyel, lehet mindkettő. Vagyis van egy fix állása és mellette "maszekol".

Munka közben (műtét alatti altatás), hidd el, az a jó, ha "csak kisegítő", vagyis nem történik semmi. (Lsd. vicc: "

-Pilóta bácsi, izgalmas a munkája?

- Ha jól csinálom, akkor nem.")

2022. máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm, szóval akkor ez nem egy ilyen kisebb tudású, bekorlátozott szakterület ezek szerint.


Ha valaki még tud írni esetleg ezekkel kapcsolatban azt is megköszönöm, de hálás vagyok az eddig válaszokért is! :)

2022. máj. 14. 11:13
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Az aneszteziológus munkaja nem csak annyiból áll, hogy beadja az altatót. Neki ismerni kell és tudni elemezni a beteg összes leletét a megfelelő dózishoz. Amúgy magánkórházakban is végeznek altatásos műtéteket. De nyilván előbb államiban kell dolgozni, mint az összes eü-s dolgozónak.
2022. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Aneszteziológia-intenzív terápia. Ilyen szakvizsgájuk van. A intenzív osztályokon is dolgoznak.

Az intenzív osztályokon kezelik a legsúlyosabb, kritikus állapotú betegeket, akik nemcsak hogy nagyon betegek, de bármikor válságosra fordulhat az állapotuk, általában gépi lélegeztetettek, öntudatlanok, folyamatosan ezer műszerrel monitorozzák őket, bármi történik velük, arra azonnal reagálni kell...

Őket hívják más kórházi osztályokra is, ha újra kell éleszteni valakit.

Az egyik legnehezebb orvosi szakterület.

2022. jún. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatjuk, hogy ők élet és halál urai.
2022. jún. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!