Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lesz még iskolaorvosi vizsgálat?

Lesz még iskolaorvosi vizsgálat?

Figyelt kérdés

Negyedikes gimis vagyok, tizedikben meg kilencedikben volt vizsgálat, tavaly nem. Idén lesz? és ha igen, mit néznek?

Olvastam olyat is , hogy 16 évesen végez az iskolaorvos valami záróvizsgálatot vagy mit, akkor az azt jelenti hogy nincs több iskolaorvosi vizsgálat?


2010. szept. 17. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Iskolaorvos minden évben ugyanazt nézi. Ha lesz is, akkor nem csinálnak semmi újdonságot. Utolsó évben már nálunk sem volt.
2010. szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valahol 2. után már csak minden 2.évben van vizsgálat,valahol meg évente.Általában rutin szokott lenni,hallás,látás,vérnyomás.lúdtalp,magasság,súly stb.De ha olyan lenne amit nem szeretnél engedni,akkor megteheted,megmondod ezt nem szeretnéd és ennyi.


Mert hallottam olyat ahol még ennyi időseknél is herét akartak nézni,v. lányoknál mellet stb.,de ez nagyon ritka dolog.

2010. szept. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk minden évben a már említett alapvizsgálatok voltak,meg fogorvosi és gerinc is,mást nem engedtem volna.Ha valamit nem akarsz akkor állj ki magadért.Én rendesen felöltözve mentem be,tudod kifog mások előtt hosszú percekig cicifixben állni,ja és a cicitartót nem vettem le még gerincvizsgálatnál sem,simán kikapcsolatam,úgy is megtudta nézni.Ha meg több embert akarna egyszerrel behívni és úgy vizsgálgatni,simán szólsz egyedül szeretnéd,ha nem megy bele ott hagyod,a saját dokid is megcsinálhatja,meg nem is kötlező.Csak nyisd ki a szád ha kell,persze normális hangnemben.
2010. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán igen,de lehet hogy utolsó évben már békén hagynak titeket.Szerintem ha lesz is akkor a rutin sem lesz annyira kiterjedt.
2010. szept. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekünk 10.ben már nem volt látás/hallás vizsgálat, csak gerinc, magasság-súlymérés meg a hasunkat megtapogatta. Én legszívesebben az egész vizsgálatot kihagynám, mert a háziorvosomhoz rendszeresen járok és úgysincs semmi bajom, és ha az iskolaorvos tapogat meg beszólogat, azt nem szeretem.
2010. szept. 19. 08:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyelj akkor a háziorvosodtólis tudsz igazolást kapni,hogy te nála vizsgálatokon vettél részt és azt is elfogadják és akkor nem kell sulidokival vizsgáltatni magad.Tedd ezt.
2010. szept. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!