Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a választott, de nem...

Ha a választott, de nem körzetes háziorvosom nyugdíjba megy, és nem jelentkezek át a körzeteshez, attól még köteles fogadni a lakcímem szerint illetékes körzeti háziorvos betegség esetén?

Figyelt kérdés
Nem ajánlja senki a körzetesemet, sőt, azt mondják, ha tehetem, kerüljem el, ez így nem túl bizalomgerjesztő. Keresem a lehetőséget, hátha más is tudna fogadni, amíg nincs fogadóorvos, nem adják ki a papírjaimat. Hallottam egy pletykát, hogy valaki pályázik arra a praxisra, de még semmi konkrét, hivatalosan csak annyit tudok, hogy megszűnik. Csak akkor mennék a körzetes orvosomhoz, ha nem lenne más, megbízható orvos, aki át tud venni.
2022. máj. 19. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Igen.
2022. máj. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ameddig nem jelentkezel át, addig a régi orvoshoz tartozol, szerintem így nem fogad.
2022. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére ritkán vagyok beteg, most sem aktuális, de mint írtam, nem szeretnék ehhez az orvoshoz menni így, hogy maguk a páciensek nagyon elégedetlenek, eleget kezeltek már félre korábban. Az eddigi háziorvosom sem a szakma csúcsa, és egy hónapot sem adtak új orvost keresni, bár ő már foghatja arra, hogy öreg. Szóval arra gondolok, ha nem találnék mást, mire a régi orvosom már nem rendel (tehát nem fogok hozzá tartozni, mert nem fog dolgozni) és nem jelentkezek be külön ehhez az orvoshoz, akkor ha valamikor mégis szükségem lesz háziorvosra valamiért, akkor mit tudok majd tenni. Azt mondjuk nem tudom, ilyen esetben mi lesz azokkal dokumentumaimmal, amik még papíron vannak náluk, nem a digitális rendszerben.
2022. máj. 19. 15:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor ahhoz az orvoshoz mehetsz majd, aki átveszi a nyugdíjba vonuló orvos praxisát.
2022. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A praxisa lehet, hogy megszűnik, nem biztos, hogy bárki is átveszi, nem tartozik körzethez. Örülnék, ha átvenné, akiről hallottam pletyka szintjén, mert az jó orvos, de hivatalosan semmi infó.
2022. máj. 19. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!