Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek is sok a munkajat...

Szerintetek is sok a munkajat feluletesen vegzo,tutelmetlen orvos a kozellatasban?

Figyelt kérdés
Mindig pontosan fizettem a jarulekokat. Vallalkozokent nem keveset. Hala az egnek a szureseken kivul nem volt szukseg ellatasra. Most viszont igen! Honapokra kapok idopontot, amikor megyek egy lelek sincs. 10 perc alatt lekoptatnak. A nogyogyasz/ Kapas u./ velem vitette el a kenetet a laborba. Amikor rakerdeztem az ultrahangra azt mondta, hogy ranezesre minden rendbe van! Gasztrora 5 honapra kaptam idopontot/ de megsugtak hogy privatba hamarabb sorra kerulok. A fogorvos azt mondta: nem huz mert nem kap pontot erte. Konyorgom fajo foggal mentem. Van ennel lejjebb?

2022. máj. 25. 18:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tipikusan felületesen végzik a munkájukat és igen, arra hivatkoznak, hogy futószalag van. És igen, van még lejjebb, mert az is lehetne, hogy még ez sem lesz. Sőt, eléggé félő :(
2022. máj. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Ez pontosan így van, az orvoshiány miatt a legtöbb helyen nem sok mindenre van idejük + valljuk be, az állami egészségügyi ellátás körülményei között könnyen kiég az ember néhány év alatt. Ez a szomorú valóság és csak korlátozottan hibáztathatók érte a dolgozók. Egyébként pedig igen, van, ill. lesz lejjebb, jelen állás szerint folyamatosan egyre lejjebb lesz, jelezve, - ha megengeded, hogy vigyek bele egy kis politikát - hogy az ország többsége szerint ez így tökéletesen rendben van. Jobbulást egyébként!
2022. máj. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Tobbek kozott en is felelosnek tartom a politikat. Felnyomtak a fizetesuket. A Covidra hivatkozva szabotaljak a munkat. Vegul elmentem privatba is. Gebasz tortent en hibaztam rossz idopontra mentem. Kihez kerulok? Ahhoz a nyegle doktornohoz, aki lepattintott. Olyan volt mint a cseppentett mez. Kerdeztem, hogy nem vagyok-e ismeros. Momdta hogy hat a maszk.

Kiderult hogy van problema. Kedvem lenne feljelenteni

2022. máj. 25. 19:02
 4/18 anonim ***** válasza:
3 és ezek után kifizettette veled a vizsgálatot, vagy legalább ingyen volt akkor ha már államiba benézte?
2022. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a fizetésemelés probléma lenne, sőt. A munkét pedig nem a covidra hivatkozva akadályozták, hanem a covid maga akadályozta, mivel a fizikailag a covid osztályon dolgozó orvos sajnos nem tud egyszerre a normál osztályon is dolgozni + szakrendelést vinni.
2022. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ennek azért több oka is van. Első az, hogy eltörölték a teljesítmény finanszírozást, ami azt jelenti, hogy a kórház nem érdekelt abban, hogy minél több beteg, jellemzően ambuláns legyen ellátva, így nem kell megszakadni, a finanszírozás meg ugyanannyi napi 10 betegnél is, meg 50-nél is, emiatt megnő a várólista. Erre nyilván rájön a szakember hiány is, sok helyen lenne rá igény, de nem vesznek fel újakat, mert 3 is ugyanúgy ellátja a feladatokat, akkor meg már minek legyen 5, mint azelőtt igaz, hogy az adminisztráció megnőtt, meg még hagy ne mondjam mik vannak, ergo a beteggel foglalkozol 5-10 percet, a dokumentáció meg ennek a 3x-osa. Eü-ben dolgozom és elmondom, hogy akárhová megyek szakrendelésre, én is hetekre, hónapokra kapok időpontot. Nem függ sem attól, hogy rendesen befizetted az adót, sem attól, hogy mit dolgozol, ugyanannyit kapsz te is az ellátásból, mint az akinek tartozásai vannak.
2022. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Azért egy kicsit hagy vázoljam a másik oldal szemszögéből is a dolgot….


Előre leszögezem, pontosan tudom, hogy rengeteg szar, hozzá nem értő, munkára alkalmatlan, flegma orvos van a rendszerben. Viszont bármennyire is hihetetlen, ezek az emberek a normálisan dolgozó, lelkiismeretes kollégáknak is csak károkat okoznak.


A probléma ott kezdődik, hogy túl kevés az állami ellátásban dolgozó orvos. Igen, megemelték a fizetést, azonban ez a dolgozók létszámán ennyi idő alatt nem fog változtatni.

Ellenben beteg egyre több van, pláne, hogy a covid miatt egy rakás ellátás szünetelt, így még inkább feltorlódtak.


Azonban nem kell azt gondolni, hogy az orvosok azért nem dolgoztak covid alatt, mert büdös a munka vagy nem volt kedvük hozzá.

Egy részük át lett irányítva covid osztályra, a maradék meg a társszakmák elfoglaltsága miatt nem tudta ellátni a betegeket (pl. Nőgyógyászaton dolgozom, csak akut műtéteket végezhettünk, mert nem volt elég altatóorvos. Hiába akarom én megoperálni a beteget, ha nincs, aki elaltassa… fejbe csak nem vághatom egy furkósbottal anesztézia gyanánt.


Tehát térjünk vissza oda, hogy sok a beteg és kevés az orvos. Ebből automatikusan következik, hogy sokat kell várni, hiszen az orvosnak is van munkaideje, nem tud (és nem is elvárható), hogy reggel 8-tól este 8-ig dolgozzon. Ráadásul sok esetben attól, hogy a szakrendelőben dolgozik, ezer más dolga is van, mert kevesen vannak. Nekem is van, hogy fel kell mennem a műtőbe segíteni pl. és addig bizony áll a rendelés.


Ehhez hozzá jön az is, hogy a magyar emberek egészségügyi kultúrája a béka feneke alatt van.

Fogalmuk sincs, hogy mivel hova kellene menni, mi az, ami valóban sürgős és mi az, ami ráérne.

Ezért van az, hogy hiába van teleírva az előjegyzés, 15 percenként vannak beírva a betegek egész rendelési időre, még ugyanannyian betömörülnek soron kívül, mert nekik “akut” panaszuk van. Persze közben mélységesen fel vannak háborodva és ennek hangot is adnak, ha várniuk kell. Aztán persze a 90%-ukról kiderül, hogy vagy baromira nem akut a probléma és egészen nyugodtan kivárhatták volna a 2 hónappal későbbi időpontot, vagy olyan dologgal jönnek be egy szakrendelésre, amit a háziorvos is simán megoldott volna, ha egyáltalán eszükbe jutott volna elmenni….

Az SBO-n ugyanez az arány, a betegek 90%-a nem odavaló.

De persze mindenki háborog és nem győzi hangoztatni, hogy fizeti a tb-t ….

Amikor szakrendelős vagyok, rendszeres, hogy du. 3 óráig nem eszek, nem iszok és nem vizelek. Minden egyes alkalommal megfájdul a fejem a végére. Ha pedig ki merek menni 3 percre, az összes beteg úgy néz rám, mint a véres rongyra, nem ritkán hangot is adnak a felháborodásuknak. Ha nem halad a rendelés elég gyorsan, mert tisztességesen akarom ellátni a beteget, akkor az a baj, hogy várni kell, ha meg gyorsan lerendezem, akkor az a baj, hogy szerinte nem volt elég alapos a vizsgálat…


Igen, az embernek baromira elege lesz belőle egy idő után.

És akkor még a monológ elején említett agyhalott kollégák, akiket csak azért nem vet ki magából a rendszer, mert olyan kevés a dolgozó, tovább rontják a dolgot a szar munkavégzésükkel. Valaki rendszeresen nem látja el a beteget, hanem módszeresen visszahívogatja, természetesen olyan időpontra, mikor valaki más rendel, így aztán a beteg egy alkalom helyett 2-3-4 alkalommal jelenik meg a problémájával, mire valaki valaki ellátja…

2022. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Jah, és még valami. Sajnos azokat is el kell látni, aki veled ellentétben nem nagyon fizeti a tb-t…

És valahogy az a réteg különösen szereti taxinak használni a mentőt, az időpontja helyett akkor beesni, amikor neki éppen tetszik, meg harmincszor visszajönni valami indokolatlan baromsággal.

Ezekre is marha sok energia elmegy…

2022. máj. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
45%

"Fogalmuk sincs, hogy mivel hova kellene menni, mi az, ami valóban sürgős és mi az, ami ráérne."


Igen, én is nem is az ő feladatuk kellene legyen a triázsolás.


"Aztán persze a 90%-ukról kiderül, hogy vagy baromira nem akut a probléma és egészen nyugodtan kivárhatták volna a 2 hónappal későbbi időpontot"


légyszíves, mondj már példát arra, hogy mi az a panasz, amivel az ember nyugodtan kivárhat 2 hónapot?


"vagy olyan dologgal jönnek be egy szakrendelésre, amit a háziorvos is simán megoldott volna, ha egyáltalán eszükbe jutott volna elmenni"


sajnos a HO-oknak is megvan a maguk stílusa, amivel a halál f.-ra küldik a beteget.


"meg harmincszor visszajönni valami indokolatlan baromsággal." - talán azért jön vissza 30x, mert 30x nem tudtak rajta segíteni? tudod, hogy ez a másik oldalról milyen érzés?

2022. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
3-as . Fizettem. Az ugye a recepcion tortenik. Fel se merult benne, hogy itt meltenyossagra lenne szukseg. Ugye nem emlekezett. En soha nem felejtem el az arcat a hozzaallasat.
2022. máj. 25. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!