Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tapasztalatotok szerint...

Tapasztalatotok szerint miképpen lehet vonatjegy árát visszaigényelni, ha egészségügyi ellátásra kell rendszeresen utazni (feltételek, gyakorlati tennivalók)?

Figyelt kérdés
A körzetinél sajnos össze-vissza hadováltak ezügyben. Az esetem: megyeszékhelyről kell utaznom 1-3 havonta autoimmun belgy. probléma miatt centrumkórházba, ami 100 km-re van, így ez egy hosszútávú dolog ráadásul...Köszi
2022. máj. 31. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Nem igazán látom be, miért lehetne ezzel az indokkal (vagy bármilyennel) visszaigényelni a jegy árát. Egyáltalán kitől? a MÁV-ot, Volánt, BKK-t... stb. egyáltalán nem érdekli, hogy te miért utazol. Igénybe veszed a szolgáltatásaikat, és kész.

Az orvos fizesse vissza, mert elküldött téged? Vagy kicsoda?


Nem is értem ezt a kérdést.

2022. máj. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Ha kapsz fogyatékossági támogatást, vakok járadékát, vagy magasabb összegű családi pótlékot, akkor jogosult vagy utazási kedvezményre. Talán más jogcímen is lehet igényelni, de én csak ezeket ismerem.
2022. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Utazási kedvezmény, igen, ilyen van.


De a Kérdező azt kérdezte, hogy hogyan tudja a vonatjegy árát visszaigényelni. Ilyen pedig nincs.

2022. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nevezhetjük kedvezménynek is. Nekem mindegy, hogy utólag visszakapom vagy a vonatpénztárban igényelem vissza, mint jogosultsági kedvezményt.

Az elsőnek: hogyne létezne, csak nem vagyok tisztában jelenleg a módjával. Ez nem feltétlenül fillérb@szás, meg is mondom miért. Ritka betegség, alapból egy nagy szopással (bélgyulladás) anyagilag is, hiszen nem mindegy mit zabálsz, meg tudsz-e venni kiegészítőket ami nélkül esélytelen a remisszió, szóval ilyen csacskaságok. És ebben az országban az emberek zöme nyomorultul keres, remélem ezzel nem sok újdonságot mondtam. Ha a keresetek nem így viszonyulnának az árakhoz, mint kis hazánkban, akkor tennék rá magasról. De sajnos, épp a betegség miatt, egyelőre nem tudtam emigrálni ebből a foshalmazból.

2022. máj. 31. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

De a kedvezmény nem ingyenességet jelent, ezt nyilván te is tudod.

A "visszaigénylés" pedig azt jelentené, hogy ingyen akarsz utazni.


Szóval nem, nem ugyanaz a kettő.

2022. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 qkker1 ***** válasza:
100%
Elvileg az orvos kellene adjon utazási bónt, vagy mi a neve most, és azzal fizetsz a jegyért.
2022. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Amit föntebb kérdeztem kedvezményeket, arra jogosult vagy? Ha igen, a nyugdíjbiztosító kiállít neked utazási kedvezmény kártyát. 10 százalékos jegyeket vehetsz belőle, ha nem is vég nélkül, de kb. egy évig elég. És a NAV-nál is van un. személyi kedvezmény, ott akár 5 évre visszaigényelhetsz az adódból, csak orvosi papír kell hozzá.
2022. máj. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A körzeti azt mondta, a másodosztályt retúrban visszatérítik valami módon, ilyen van, csak nem emlékszem pontosan, mivel az orvos is beszélt hozzám folyamatosan közben (futószalag-effektus, Magyarország). De akkor majd betevegelek megint, ha amúgy is mennék pl. vérvétel ügyben. A franc se gondolta, hogy ez nem egy egyértelmű dolog, de látom mások is csak tippelgetik. Azért kösz a szándékot mindenkinek, értékelem. :)
2022. máj. 31. 16:13
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

"Azért kösz a szándékot mindenkinek, értékelem. :)"


Azért pontoztál le mindenkit?

2022. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A jó büdös franc se tudja ki pontozott le bárkit, én nem tettem. igaz elfelejtettem a pluszokat, mert mint említettem értékelem a válaszokat, úgyhogy utólag most megtettem.
2022. jún. 1. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!