Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magas a vérnyomásom, és járok...

Magas a vérnyomásom, és járok plazmát adni és mindig szolnak hogy menjek el orvoshoz mert magas a vérnyomásom. Ha elmegyek orvoshoz és kapok gyógyszert akkor adhatok plazmát? Mert gyógyszert nem lehet szedni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2022. jún. 3. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben lehet, hogy felhagynák a plazma a dással, mert a magas vérnyomásból még gondjaid is lehetnek. Első az egészség :))
2022. jún. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xp ali ***** válasza:
Vizsgáltasd ki magad, minimum 1 teljes vérkép. Lehet h pl. pajzsmirigy alulműködésed van és akkor hiába állítják be a vérnyomásodat. De ha bállítják a pajzsmirigyedet, akkor meg jó lesz a várnyomásod. De lehet más baj is. Ha nem találnak semmit, akkor meg beállítják a vérnyomásod és kész. Az orvos megmondja, h adhadsz-e vért/plazmát.
2022. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy gyógyszerszedés mellett nem adhatsz plazmát?


Mert simán lehet, sőt, egyes fájdalomcsillapítók esetén is lehet, de akkor ráírják a plazmára, hogy milyen gyógyszert vett be a donor. Mert akkor olyan egyénnek adják majd a plazmát, akinél az adott gyógyszer nem okoz gondot.

2022. jún. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A vérnyomáscsökkentő gyógyszerek általában nem jelentenek kizáró okot. A kezeletlen magas vérnyomás viszont igen.


Menj el nyugodtan az orvoshoz, és szedd a felírt vérnyomáscsökkentőt. Én kétféle vérnyomáscsökkentőt, és egy vérzsírcsökkentőt szedek. Adhatok vele vért, és plazmát is.


Annak idején e-mail-ban kérdeztem erről az OVSZ-t, és ezt írták válaszul nekem is. Ha nem szedsz a magas vérnyomásodra vérnyomáscsökkentő gyógyszert, akkor fogod kizárni magad a plazma, és véradásból.

2022. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!