Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A gyomortükrözés mennyivel...

A gyomortükrözés mennyivel rosszabb a gégetükrözésnél?

Figyelt kérdés
Elég durva garatreflexem van, ezért félek tőle. A gégetükrözésen magánorvosnál voltam, orron keresztül, érzéstelenítve csinálta, nem volt kellemes, de elviselhető volt. Ezt államiban tervezem. Kíváncsi vagyok, aki volt már mindkettőn, milyen volt a gyomortükrözés a gégéhez képest.

2022. jún. 9. 09:51
 1/9 anonim válasza:
58%
Nem is tudom, rosszabb-e
2022. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Úgy tudom a gyomortükrözésnél adnak valamilyen szert, amitől ideiglenesen elmúlik az öklendezős reflexed. Egyébként meg nagyon kellemetlen, talán a gyomortükrözés rosszabb.
2022. jún. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lidocain spray-t spriccelnek a torkodba meg a nyelved hatso reszere, ugyanis az orvos sem szereti ha lehanyjak vizsgalat kozben. Nem kellemes, de kibirhato. Koncentralj arra, hogy az orrodon vegyel levegot, de tenyleg erre koncentralj!.
2022. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
A lidokain pont semmit nem ér az öklendezés ellen, az egy reflex. És mégis mit hányna a szegény paciens ha nem ehet előtte hosszú órákon át?! Én csakis bódításban bírom.
2022. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 ertem, akkor biztos azert spriccelik mert tul sok van belole es el kell hasznalni, ugye? Megismerem az izet a fogorvos ota, szoval de, lidocain van abban.


A reflexet ugye valaminek ki kell valtani, pl. az erintesnek. Na de ha nem erzed mert erzestelenitettek, szerinted mi valtja ki? Megsugom, pszichesen te magad.

2022. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

5

Mit háborogsz? Mondtam egy szóval is hogy nem lidocain az amit bespriccelnek? A butaságaidat pedig jobb ha megtartod magadnak, a reflexet a vegetatív idegrendszer szabályozza, amire nincs hatásod.

2022. jún. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az ötös, az öklendezős reflexet az váltja ki, ha valami hozzáér a nyelvcsaphoz. Ha a lidocain miatt érzéketlen (alszanak a receptorok) akkor nincs mi kiváltsa a reflexet.
2022. jún. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
5-nek igaza van. Lidocain amit spriccelnek. Oldaladra fordulsz, ugy csinaljak. Nekem folyt taknyom nyalam. Kibirhato, de utaltam. Ki voltam szolgalratva a csonek. Sajnos muszaj. A tobbi vizsgalat nem ad ilyen pontos kepet. Kiirtak kolonoszkopiara is, hat attol is fosok. Orvos haveromnak magyaraztam, hogy megyek CT MRI barmi. Kedvesen kozolte, hogy ott a bel belsejeben nem latnak 100 %-an. Tehat: batorsag! Neked jutott a jobb!😀
2022. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem csinálták mindkettőt,a gégetükrözést többször is.Az én garatreflexem is erős, rosszul viseltem,öklendeztem közben. Én már attól is öklendezek ha lenyomják a nyelvem a toroknézéshez.
2022. aug. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!