Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség az oxyológus...

Mi a különbség az oxyológus szakorvos és az aneszteziológus között?

Figyelt kérdés

jún. 23. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Oxyológus = sürgősségi orvos, aneszteziológus = altatóorvos.
jún. 23. 13:02
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Oxiológia: Az orvostudomány minden területének a sürgősségi részét magában foglalja. Aneszteziológus: Altató orvos.
jún. 23. 13:03
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ezeket én is tudom, bár igaz nem részleteztem a kérdést… De olyan értelemben van átfedés a kettő között, hogy elvileg rohamkocsikon mindkettő van (ha minden igaz?).

És az érdekelne, hogy gyakorlatban melyik mit csinál… Mert most pl. olvastam hogy az aneszteziológusok szoktak intubálni.

Na de miért Ők, amikor ennek nem sok köze van az altatáshoz, legalábbis laikusként én nem látom az összefüggést.

jún. 23. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az intubáláshoz abban van köze az aneszteziológusnak, hogy azon keresztül is tud bejuttatni gyógyszert, ott lélegeztet, megfigyel bizonyos paramétereket. Nem csak az altatás az ő feladata, hanem az ehhez társuló tevékenységek is.

Az aneszteziológia, intenzív terápia egy sokkalta hosszabb, részletesebb kezelést takar.

A sürgősségi ellátás, ahogy a neve is utal az akut, hirtelen kialakult kórképek rendezésére irányul. Célja az élet megóvása. Általában sürgősségi ellátás után intenzívre kerülnek a kritikus állapotú betegek.

Ha rohamkocsin szeretnék dolgozni a jövőben, akkor én az oxiológiára szakosodnék.

jún. 23. 13:19

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2022, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!