Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség az oxyológus...

Mi a különbség az oxyológus szakorvos és az aneszteziológus között?

Figyelt kérdés

2022. jún. 23. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Oxyológus = sürgősségi orvos, aneszteziológus = altatóorvos.
2022. jún. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%
Oxiológia: Az orvostudomány minden területének a sürgősségi részét magában foglalja. Aneszteziológus: Altató orvos.
2022. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ezeket én is tudom, bár igaz nem részleteztem a kérdést… De olyan értelemben van átfedés a kettő között, hogy elvileg rohamkocsikon mindkettő van (ha minden igaz?).


És az érdekelne, hogy gyakorlatban melyik mit csinál… Mert most pl. olvastam hogy az aneszteziológusok szoktak intubálni.

Na de miért Ők, amikor ennek nem sok köze van az altatáshoz, legalábbis laikusként én nem látom az összefüggést.

2022. jún. 23. 13:09
 4/6 anonim ***** válasza:
86%

Az intubáláshoz abban van köze az aneszteziológusnak, hogy azon keresztül is tud bejuttatni gyógyszert, ott lélegeztet, megfigyel bizonyos paramétereket. Nem csak az altatás az ő feladata, hanem az ehhez társuló tevékenységek is.


Az aneszteziológia, intenzív terápia egy sokkalta hosszabb, részletesebb kezelést takar.


A sürgősségi ellátás, ahogy a neve is utal az akut, hirtelen kialakult kórképek rendezésére irányul. Célja az élet megóvása. Általában sürgősségi ellátás után intenzívre kerülnek a kritikus állapotú betegek.


Ha rohamkocsin szeretnék dolgozni a jövőben, akkor én az oxiológiára szakosodnék.

2022. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Mindkettő szakorvos.


A lényegi különbség nem közöttük van, hanem a mentőtiszt és az oxyológus között.


Például az oxyológus altathat helyszínen, míg a mentőtiszt nem.


Viszont minden orvosi végzettségű személy mentőzhet. Legyen az szemész, fül-orr-gégész vagy éppen aneszteziológus.


Az oxyológia egy specializáció az orvosi végzettségek körében, ahogy az aneszteziológia is. Mindkettő hiányszakma még az orvosok között is, és mindkettő rettentő felelősségteljes munka. Nem a nyugodtságukról híresek.

2022. aug. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1) Az altatas egy mesterséges valami, nem olyan mint az ágyadban aludni egyet. Az altatószerek kikapcsolják a légzésedet, ha az altatóorvos nem lélegeztet, adott esetben intubál, akkor jó esélyed van a fulladásra. Biztonsággal légutat biztosítani az anesztesek tudnak a legjobban.

2) A szakma teljes neve aneszteziológia és intenzív terápia. Az anesztes mutoben altat, az intenzív osztályon meg súlyos állapotú betegeket kezel. Tehát nem csak altatasbol áll a szakma.

3) Többek között ezért is állja meg a helyét rohamkocsin egy anesztes. Biztos tudása van, amit sürgősségi helyzetekben alkalmaz.

2022. aug. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!