Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ilyen nehéz terápiához...

Miért ilyen nehéz terápiához jutni akkor is, ha nagyon szeretném?

Figyelt kérdés

Évtizedes kínlódás után megtaláltam a megfelelőnek ígérkező helyet és fel is hívtam a Nap-Kör egyik pszichológusát. Lényegében lepattintott azzal, h 12 ezer lenne most az első konzultáció, aztán kb 1 éves várólista, aztán újra egy 12 ezres konzultáció, és utána indulhatna a várva-várt terápia aminek jelenlegi ára 10 ezer/alkalom. Mindezt 1-2 évig. És még utána is előfordulhatnak olyan élethelyzetek, amikor szükségem van konzultcióra...

Nem értem miért van ilyen kevés szakember, ha ennyire gyakori probléma és ilyen jól fizet ez a szakma? Miért ilyen nehéz terápiához jutni?

Nagyon szeretnék meggyógyulni, de ez így nagyon bonyolulttá teszi.


TB alapon meg SOTE több hetes befekvés, hasonlóan hosszú várólistával.


Harmadik hely, egy privát centrum lenne, ahol csupa pszichológus JELÖLT van.


(Amúgy pszichológuskeresőn senki nem válaszolt a hirdetésemre.)


Azt érzem, h egy mentális betegséggel az az ember is magára marad, aki szeretne tenni magáért, csak nincs olyan állapotban, h sokat fizessen bizonytalanért.



2022. jún. 24. 09:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos a tb finanszírozott ellátás nagyon kapacitáshiányos. Nincsenek státuszok egyszerűen. Az alapítványi (kicsit kevésbè dràga) helyekre meg nyilván sokan szeretnének bejutni.

Nagyon frusztráló a helyzet; tudom ès sajnálom….

2022. jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
Először is, ki mondta hogy ez jól fizetett szakma? Az egészségügy alapból nem jól fizetett.. ráadásul hosszú évek óta nem hogy nem fejlesztik, de rohasztják tovább. Ide jutottunk.
2022. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!