Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok többnyire zokon...

Az orvosok többnyire zokon veszik, ha valaki részletesen szeretné tudni, hogy a betegsége mi is pontosan? Sajnos eddig egyelőre olyan tapasztalatom volt, hogy csak csepegtetik az infót, mintha nehezükre esne az érthető, körültekintő tájékoztatás.

Figyelt kérdés
Most emelték a fizetésüket is, nemde? Az eddigi tapasztalataim alapján egyeseknek közülük mikroszkóp előtt kellene a sok benragadt tudásukat kibontakoztatniuk, ha alkalmatlanok az emberekkel való foglalkozásra, kommunikációra, figyelemre. Miért megy valaki orvosnak, ha alkalmatlan tájékoztatni körültekintően?! Szemétség, hogy milliókat szedhetnek be magánrendelésen. Orbán helyében ezt is betiltanám! Írjatok tapasztalatokat, véleményeket, kiváncsi vagyok, ti hogy látjátok.

2022. jún. 28. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy azért arra neveltek minket régen, hogy "az orvos megmondja, te meg ülj és halgass", pedig nem így a normális. Szóval mi is hozzájárulunk a rendszer fennmaradásához azzal, hogy nem kérdezünk. Szerintem ahogy egyre több ember kezd el kérdezni, idővel átbillen a dolog oda, hogy ez lesz az új normális.


Egyébként jogod van részletes információt kapni a betegségedről. Én mindig kérdezek, ha valamit tudni akarok és/vagy nem értek. Van (főleg államiban, ahol nincs is egy betegre sok idő, de magánban is fordulgat elő), hogy nem akarnak beszélni, úgy kell mindent kihúzni belőlük. De akkor is kérdezek, amíg meg nem kapom az infót, maximum több nekifutásra sikerül.

2022. jún. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Z003 ***** válasza:
3%

Tudod te egyáltalán miről beszélsz? Egy átlagos torokgyulladásnak több száz kiváltó oka lenne. Ha pontos kiváltó okot kellene keresni akár a legegyszerűbb torokfájásra a vizsgálat nem csak hogy napokig tartana hanem a tesztek ára is a milliós értékeket rugdosnák. Az olyan dolgokról nem is beszélve mint mondjuk egy fejfájások amiknek jelenleg nem tudjuk a kiváltó okát, csak kezelni őket. Te sem lennél boldogabb, ha bemennél at orvoshoz hogy fáj a vállad és ahejett hogy azt mondaná hogy pihentesd és adna egy fájdalomcsillapítót. Elküldene röntgenre, CT-re, két különböző vérvételre és egy hetes megfigyelésre, hogy ezután biztosra mondhassa hogy elaludtad a vállad.


Magánrendelőbe meg az meg aki akar. Nem kényszerít rá senki.

2022. jún. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

#2: 👍


Dexamúgy is a neten diagnosztizáljak magukat sokan, mert nem hiszik el amit a doki mond.


Így aztán ketnaponta itt a kerdes h szájrákja vsn-e.. holott egy szimpla afta... 😂

2022. jún. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Én eddig csak hozzá nemértő vagy kötsög fszokkal találkoztam. Persze nem magánba, arról nincs tapasztalatom, csak tb-sen... Ocsmányság az egész egészségügy. Kinyírják az embert. Engem majdnem megölt a doki, mert nem fertőtlenített műtét előtt és durva gyulladásom lett amire olyan antibiotikumot írt fel amitől mai napig vastagbélgyzlladásom van. Egy egyszerű 10 perces műtétről beszélünk. Nem tudom feljelenteni mert mindenkivel íratnak beleegyező nyolatkozatot, mossák kezeiket ha valaki pont MIATTUK lesz beteg. Nagyapám úgy halt meg kórházban hogy elvizesedve vittük be. Kapott vízhajtót oké ez eddig rendben. De NEM KAPOTT INFÚZIÓT!!! És kiszáradásban meghalt. És mire ez kiderült már kapott az a szemétláda ajándékot (akkor még törvényesen lehetett hála pénzt adni) és röhögve elfogadta. Remélem a saját nyálában fuldokolva fog megjalni. Direkt csinálják. A nővérek mikor bent voltam úgy beszéltek velem mint egy kutyával. Egy kedves volt de rajta látszott hogy értelmileg kicsit alulmaradott - valószínűleg ugyanazt a bánásmódot tapasztalta egész életében mint ami ott bent van.


Lenéztek mikor mondtam hogy ez és ez a szokásom. "Ezt meg hogy képzeli, hogy nem jött előbb?" Hát b+ úgy hogy egy hónap múlva kapok időpontot!! Erősen véreztem, de kívülről nem látszott semmi. Elküldtek a sürgősséről mert NEM IDE TARTOZIK! Egy sürgősségiről. Nem láttak el. Abba is majdnem belehaltam, pedig fizetem a tb-t. Édesapám egyéni vállalkozóként 62 ezret fizet havonta és neki ennyi pénzért már a seggét kéne kinyalniuk. De mind olyan mint a sakál. Lekötöztek egy nénit mert haza akart menni megetetni az állatokat. "Nem mehet haza amíg ki nem vizsgáljuk" - szegény ott várt már fél napja velem együtt, ő sem gondolta hogy egy egész napjába fog kerülni. Úgy kezelnek minket mint a kutyákat. Vagy rosszabbul. Nógrádmegyében, Balassagyarmaton a kórház egy temető. Aki oda bemegy, az imádkozhat hogy élve kijöjjön. Kerüljétek azt a fertőt.


Covid idején 8 ezer forintot kértek NAPONTA azért hogy fagyasztva tartsák a hullát, miközbrn ők maguk nem végezték el direkt a boncolást! Másfél hétig tárolták majd bejelentették hogy csak zárt koporsóban ruha nélkül, BEZACSKÓZVA temethetik el a halottat, aki nem is Covidban halt meg. Szégyen.


Azt mondták hogy acovid részlegen távozhatok csak (nem pedig ott ahol bejöttem 10 méterre) mondtam hogy oké, és kimentem ugyanott ahol bejöttem, fsz fog átmenni a lepratelepen, ahol haldokolnak az emberek. Köszi de nem kértem a látványból, láttam már elég sok halált és mind az orvosok hozzá nem értéséből eredt. A jók kimennek külföldre vagy megfizethetetlenek. Külföldről meg olyan bevándorlók jönnek akiknek képesítése sincs.


Munkanélküli segély alatt engem úgy hívtak be nővérnek hogy közölték ide nem kell általános sem. Írni nem tudott aki jelentkezett! Havi 60 ezret akartak adni, kiröhögtem őket. Nevetséges ami itt folyik.

2022. jún. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1-es. Mindig kérdezek, de egy csomó infot visszatartanak így is. Uazzal a problémával fordultam egy másik dokihoz, és ott kiderült egy másik sérülésem meglepiszerűen, ami már idült, de említésre sem került, csak a papíron szerepelt. Magától behegedt valamikor:), de persze ki tudja, hogy nem emiatt is van ez a mostani... Nem értek hozzá, de logikusnak tűnne. Igazából sportsérülésem van, ami megerőltetés miatt alakult ki. Az egyik, kb. mint egy büdös kölyköt lehordott, hogy hogy képzeltem,hogy ennyit mertem mozogni. De pl egy maratoni futóra mit szólna akkor, lehidalna. Szerintem primitív a stílus, méltatlan. Megfigyeltem, hogy a takarítónő sokszor illedelmesebben fogalmaz, mint egy diplomás orvos. Persze ott is lehetnek kivételek. Emellett az, hogy mi is a betegségem, csak csepegtetik, kb. harapófogóval húzom ki belőlük, kicsit olyan érzésem van, hogy annyira nem is tudják. Megvan az mr, de hogy miért offolt ennyire ez a sérülés, nem értik. Vagy értik, csak leszarják. Az első doki kb. csak annyi infót mondott, hogy inkább sétáljak majd. S utólag kiderült, hogy a 3 hetes javaslata a pihentetéssel, csak jobban elcseszte a dolgot. Fasza! A múltban leragadt, pöffeszkedő figura volt. Félelmetes, hogy ilyen az eügy!

Szerintem is szégyen.

2022. jún. 28. 20:05
 6/9 A kérdező kommentje:
3 az emberek azért nézik a netet, mert nincs ki részletesen tájékoztassa őket. Ill. Hatékony gyógyítást végezne. Egyszer, ha odakerülsz, de ne legyen így, kívánom neked, de akkor megtudod.
2022. jún. 28. 20:08
 7/9 A kérdező kommentje:

A fizetős eügy meg egy szemétség! Szégyen, hogy csak egy konzi 20rugó. Betiltanám.

Orbán helyében a pofám eszakadna. (pedig nem vok balos)

2022. jún. 28. 20:11
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

A többségük veszi zokon, csak az átlag magyar ember általános biológiai ismeretei a béka segge alatt vannak konkrétan, és hiába próbálna valamit elmagyarázni, egyszerűen az alap tudás sincs meg hozzá, hogy felfogja.

Ez igaz az emberek nagyjából 90%-ára.

2022. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
A többségük nem veszi zokon*
2022. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!