Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi kell ahhoz, hogy társadalom...

Mi kell ahhoz, hogy társadalom biztosítást, alap fizetésre változtassam?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy beteges ember, aki sokat jár orvoshoz,és nagyon sokat von le.Tavaly kb 37 38 ezeret is vont. Idén már 40 és 43 ezer közötti összeget is von. Most hónapban meg, 48 ezret. És most jól jönne majd az a pénz, ami ár emelkedések miatt van. Inkább félre tenném gáz és villany emelések miatt, ha túl lépném. Mint hogy feleslegesen el vesszen ez a sok pénz. Ha beteg is vagyok néha, maximum láz meg a szokásos dolgok vannak. Csak be megyek orvoshoz, és el küld pár napra, majd mondja orvos. ekkor menjek vissza papírért. Inkább fizetném a 8400 forintot mint hogy, több tíz ezrek vesszenek oda egész évben, úgy hogy nem is járok orvoshoz. Persze ha egy el látásért, kell még pluszt fizetnem, inkább fizetek egész évben, egyszeri vagy kétszeri alkalomért, ha még is beteg lennék. Csak 10 év alatt 2-szer voltam beteg. Nekem most nem éri meg, erre pazarolni sok pénz. Vagy Csak tőlem von ilyen sokat? :/

2022. júl. 22. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szűntesd meg a munkaviszonyod. Máshogy nem megy.
2022. júl. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dolgoztam olyannal aki dolgozott, de csak alapot fizette régen. Ezért gondoltam így is lehet csinálni, ha valamira hivatkozik az ember, hogy választaná ezt. Hogy dolgozik, de ne ilyen sokat vonjanak le, ha nem annyit ami az alap volt. Csak sose kérdeztem hogy oldotta meg. Ezért kérdeztem itt.
2022. júl. 22. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyit vonnak le, amennyi a bruttó alapod, nincs választási lehetőséged
2022. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csúnyán megvezetett a volt munkatársad. Nincs ilyen. Ez egy adónem, a mértéke nem egy választható opció.
2022. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem így működik. És ha holnap elüt a villamos és egy 5 milliós műtét kell?
2022. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!