Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Brtutalisan eros menstruacios...

Brtutalisan eros menstruacios fájdalmakra addnak valamit az ugyeleten?

Figyelt kérdés

2022. aug. 19. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Gyógyszertárban veszel ibuprofent vagy paracetamolt és nospat. Az ügyelet picit túlzás ehhez
2022. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
90%

Igen, régen többször kötöttem ki ügyeleten mert felállni alig bírtam a görcstől. Adtak erős fájdalomcsillapítót és izomlazítót injekcióban. Szájon át nem tudtam bevenni semmit, mert végighánytam mindig az első két napot.

Ha nálad nincs hányás, írass fel pl. Apranaxot ilyen esetre és amint elkezd fájni, vedd is be. 12 órára kiüti.

2022. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2

Hát en is mozdulni se birok a fajdalomtol es vegig hanyok.

viszont en mind az ot napot vegig szenvedem . mar volt olyan is hogy belazasodtam . szajon at nem tudok gyogyszert bevenni ilyenkor mert nem hat es ki is hanyom.

2022. aug. 19. 18:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem.


Apranax + koffeines kóla segített nekem annó.


DE!


Sürgősen csináltass hasi ultrahangot a saját érdekedben !


Az okot kell megszüntetni, mert nem normális az ilyen mértékű fájdalom és biztos, hogy valami van a hátterében pl. mióma, ciszta.


Szóval mindenképpen javaslom a hasi ultrahangot, hogy kiderüljön!

2022. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
90%

3. És kivizsgáltak amúgy? Engem évekig csak leráztak, hogy mert fiatal vagyok, mert sovány vagyok, mert szűz vagyok, mert nem szültem stb. végül amikor elköltöztem, itt volt egy doki, aki endometriózis gyanút állított fel. Neked is lehet bármi hasonló, pl. amit írtak fentebb, ciszta is. Ha szerencséd van, kiderül, hogy kezelhető és akkor nem kell minden hónapban ennyire szenvedni. Mint írtam, nekem is a sokadik nőgyógyász volt egyáltalán hajlandó foglalkozni a dologgal.

Mindenesetre amúgy is érdemes beszélni orvossal, háziorvossal is, hogy ilyen esetben amíg a kiváltó ok meg nem oldódik, kaphass fájdalomcsillapítót.

2022. aug. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nem , nem vizsgaltak ki mert minden orvos akinel eddig volta csak azt hajtogatja hogy kenyes vagyok mmert nem fajhat ennyire mert hogy a menstruacio nem fajdalmas meg ilyenek.

szoval csak leraznak.

2022. aug. 19. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:
6: ragaszkodj a hasi ultrahanghoz, de ne ezeknél a dokiknál, mert valszeg fel sem ismerik majd, ha valami eltérés van, ilyen hozzáállással...
2022. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!