Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi az altatás utáni ébresztés...

Mi az altatás utáni ébresztés menete egy műtétet követően?

Figyelt kérdés

A következőre lennék kíváncsi:


Orrsövény műtétet tervezek, amit az operáló orvos altatásban javasolt. A légút lélegeztetőcsővel lesz biztosítva.


Arra lennék kíváncsi, hogy miután lement a műtét és kivették a lélegeztető csövet hová viszik a beteget és mennyire van megfigyelve?


Magyarul részletes leírást nem találtam, amikor angolul keresem, van ilyen, hogy post-anesthesia care unit (PACU), ahol még mindig folyamatos monitorozás alatt van a beteg, annak ellenére, hogy már kivették a lélegeztető csövet.

Ez létezik nálunk is? Illetve sejtem nem tér el kórházanként az ébresztés folyamata, hanem szabványos.


Azért kérdezem mert attól tartok, hogy őrizetlenül hagynak műtét után és nem kapok levegőt. A műtétet magánkórházban, Pesten a Róbert kórházban tervezem.



2022. okt. 12. 00:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Kérdezd meg ott. Nincs egységes protokoll. Engem 2x műtöttek eddig és mindkettőnél másra emlékszem.
2022. okt. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Visszavisznek a kórterembe, valószínűleg ott fogsz felébredni; vagy úton visszafelé a kórterembe. Egyszerűen úgy ébredsz föl, mint egy rendes alvásból.

Nem kell attól félned, hogy ne tudnál lélegezni. Az aneszteziológus szakorvos, aki az altatásodat végzi és végig felügyeli a műtét alatt, csak akkor enged téged visszavinni az osztályra, ha minden rendben van, eltávozott a szervezetedből az izomlazító és beindult a saját légzésed. Természetesen az intratracheális tubust (amit te lélegeztetőcsőnek nevezel) is eltávolítja a a légcsövedből: mindezt még azalatt, hogy eszméletlen vagy.

2022. okt. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Több út van. Vagy intenzívre viszik a beteget és ott gépekre kötik vagy vissza a kórterembe, ahol magától ébred fel. Ritkán van, hogy még a műtőben felébresztik a beteget a végén, de az inkább csak speciális esetben.
2022. okt. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem tudom, hogy az altató ill érzésteleítő (főleg ópiát pl fentanyl) szerek meddig hatnak altatás után, pedig légzésgátlók lehetnek. Ugyanehhez, nem tudom Ti hogy voltatok vele, engem nem kérdeztek alvási apnoéról, pedig súlyos rizikófaktor az altatás utáni légzésleállásra. Ha csak visszaviszik az embert az osztályra és ott hagyják, abból lehet baj.


Nekem egy kicsit az jön le, hogy nincs ez rendesen kitalálva, csak kialakult valami gyakorlat és azt követik. Szerintem ezt a műtétet, mivel egyszerű elektív műtét, összehozatom helyi érzéstelenítésben tudatmódosítók nélkül, ha úgy vállalják. Ha nem, akkor meg úgy marad.


Mindenesetre, köszönöm a válaszokat.

2022. okt. 12. 02:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Ki fogja a műtétet csinálni? Ugye nem a Helfferich doktor?
2022. okt. 12. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Nalam 10 percenkent jott be a szobaba a nover. Aludni nem tudtam az idegessegtol,h egy lezaratlan szobaba idegenek jonnek mennek az egeszsegem ellenorzese celjabol.

Otthon nagy izomagy kutya,racs,elettars orzi az almom. Bennuk bizom.

2022. okt. 12. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Szintén orrsövényműtétem volt, altatásban. Arra ébredtem, hogy betolnak a kórterembe. Előtte még álmodtam is valami jót, úgyhogy nem örültem neki, hogy felébredtem. :) A műtét elejéről arra emlékszem, hogy nagyon gyorsan hatott az altató. A műtőssegéd visszakérdezett, hogy "Jó a cucc, mi?", aztán azonnal elaludtam.
2022. okt. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Fentanyl-ból nem kapsz annyit hogy kumulálódjon. A reflexek visszatérésekor extubálnak (eltávolítják a lélegeztető tubust), onnantól nem fog pl. leállni a légzésed. Az altatógázt tiszta oxigénnel kimossák a szervezetedből, stabil reflexeknél már nem lesz probléma. Úgy tolnak ki a műtőből vagy egy ébredőbe (átmeneti megfigyelőhelyiség), vagy a kórterembe. A postoposoknak szigorúbb megfigyelése van, nem lesz gond.
2022. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
#4 Több, mint száz évvel ezelőtt végezték el a legelső altatásos beavatkozást, gondolod, hogy azóta nem alakult ki orvosi gyakorlat az ébresztésre?
2022. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2022. okt. 13. 02:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!