Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen kómában lenni?

Milyen kómában lenni?

Figyelt kérdés

A kómában lévő beteg érzékel valamit a világból, az idő múlásából? Vagy teljesen inaktív ilyenkor az agy és hasonló az ébredés mint ha csak aludt volna egyet?

Például balesetezek és kómába esek. 2 hónapot kómában vagyok, majd felébredek. Ebben az esetben érzékelem azt, hogy elment 2 hónapnyi idő vagy úgy ébrednék, hogy azt sem tudom hol vagyok, mi történt, mennyi az idő, mi a pontos dátum?



2022. okt. 18. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem érzékeled, nincs tudatod.
2022. okt. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmit nem érzékel az ember. Olyan, mint egy mély, álomtalan alvás.
2023. júl. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én már egyszer át éltem. 9 napig voltam kómában. És a 9. napon tértem magamhoz. Azt mondta az orvos hogy kómában voltam. Én meg nem értettem, hogy mi az a kóma. Lényegében egy ön tudatlan állapot, olyan mint ha aludnál. Nem tudsz semmit a külvilágról, és nem kommunikálsz a külvilággal sem hiszen nem is tudsz. Hogy vannak-e emlékeim a kómás állapotról. Sajnos nincsennek!
2023. júl. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És hogy tápláltak, 3-as? Sehogy? Mitől estél kómába?
2023. júl. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es válaszíró! 3-as voltam! Amikor magamhoz tértem, csövek lógtak ki belőlem. A nyakamon volt egy lélegeztető gége cső. Az orromon keresztül vezetve pedig egy gyomor szonda volt. Elég kellemetlen volt, és elégé fájdalmas volt ahogy a csövek bennem voltak. Főleg amikor magamhoz tértem. Igen gyomor szondán keresztül etettek. Hogy mitől estem kómába? Agyam felső peremén volt egy kisseb rosszindulatú (rákos) csomó, és attól ájultam el és estem kómába. De szerencsére, meg műtöttek, és úgy látszik sikeres volt a műtét. Bár azóta is sokszor fáj a fejem.
2023. júl. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!