Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatàsos gyomor és vastagbélt...

Altatàsos gyomor és vastagbéltükrözés tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jövő hét kedden reggel 10 órakor kerül sor az említett beavatkozásra.

Kérdésem azokhoz szól, hogy ti hogyan éltétek meg az altatás részét és a vizsgálat után volt e valamilyen mellékhatás?

CitraFleet hajhajtót kell majd szednem hétfőn. Miket ehetek mondjuk az utolsó 3 napban? Rizset lehet enni? Sört lehet inni még ma (születésnap miatt)

Köszönöm a vàlaszaitokat!



2022. okt. 21. 09:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy mit ehetsz, ihatsz nem tudom. Google megmondja. (meg adniuk kellett papírt amin rajta van)

Tapasztalatom nekem annyi hogy 22 évesen kellett mennem, de teljesen kibírható volt. Altattak, de a legvégére felébredtem. Alig éreztem valamit, majd kész is lett. Szóval nem kell aggódni.

2022. okt. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Én is 22 vagyok és gondolkozom hogy megyek gasztróhoz hasi panaszokkal és gondolom tuti lenne tükrözés is..

Első, téged altattak rendesen, vagy bódítás volt? Mert asszem a kettő nem ugyanaz. Gondolom magánban voltál akkor.

2022. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Amennyiben indokolt igen. Ha régebb óta fennállnak a panaszok akkor inkább. Nekem több mint két éve fáj, görcsöl a hasam hol jobban hol kevésbé. Csak magán úton csináltam minden kivizsgálást, amit utólag bánok. Mert elcsesztem vagy fél milliót ilyen olyan tesztekre, vizsgálatokra kb. feleslegesen. Ha újra csinálhatnám akkor egyből tükrözésre mennék el. Ott egyből kiderül ha valami gond és nem fél millióba kerül. Nekem 130 ezer volt a gyomor és vastagbél tükrözés együtt. Szerencsére nem találtak semmi ezért megerősödött a korábbi diagnózis azaz az IBS.
2022. nov. 17. 22:17
 4/15 anonim ***** válasza:

Aha értelek, én is úgy vagyok vele amúgy, hogy csak a tükrözést csinálnám magánban, az tuti.

Otthon vidéken az SZTK-s gasztrósom nagyon jó, emlékszem első konzultációnk után egyből vett le vért 2 adaggal, ment is a laborba. Egy gasztró vérkép, meg transzglutemináz. 1 héten belül eredménye is volt. Tehát ő nem szarozott :D csak akkor még csak nem is zajlottak tükrözések a covid miatt.. Mert ez akkor volt, mikor tombolt a vírus. Ő is úgy fogadta a pácienseit, hogy mesélte nekem, hogy a kórház főnöke nem engedné a gasztró működését és totál ki van rá. De őt nem érdekelte. Mellettem a néninek megcsináltak gyomortükrözést id, gyors letesztelték és mehetett is be.

Csak egyszerűen itt ragaszkodnék az altatáshoz.

Örülök, hogy neked kiderült! Nekeü fájdalmak nem igazán vannak, max szélgörcs néha reggel. Inkább ez a puffadás, szelesség a legzavaróbb, olyan vagyok, mint egy metángyár :D meg néha laza a székletem.. másnapra meg megint tökéletes, majd egy idő után laza valamitől megint.. Tehát nekem ezek vannak. De volt, hogy hónapokig sehol semmi, aztán stresszeltem és visszajött. Asszem IBS-el is így van, ilyen érzelmi hullámvasút, hogy jobb-rosszabb. Csak biztosra akarnék menni azért, mert egyszer már proktológiai gondom is lett belőle.

Te most FODMAP-ozol amúgy, az segít azért?

2022. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nekem inkább a székrekedéses IBS-em van. Megyek naponta wc-re azzal nincs gond, de az állag nem okés, olyan vagyok mint egy kecske.

Hunyadi gyógyvizet szoktam inni, attól könnyebben kijön de az állag csak kezdetben volt jó. Aztán hosszászokott a belem és megint bogyós a termék.

Olvastam róla, de még nem próbáltam ki, de nem ártana :D

2022. nov. 18. 17:39
 6/15 anonim ***** válasza:

Jaa uh akkor nekem az IBS-C van. Na az se lehet túl jó. Nekem az ellentéte igaz inkább. De fura, mert nekem is az van, hogy egy nap egyszer megyek tehát nem megy - hála égnek - csak az állag nálam is ami nem okés.

De levegő az annyi van bennem nap végére, hogy hihetetlen. Ez nagyon TMI, de volt olyan, hogy jött vele kevés ilyen váladék is.. De arról is olvastam, hogy IBS-ben is gyakori a nyálkás dolog. Bár a proktológusom tavaly azt mondta, hogy amiatt volt, amit ő talált ott.. És hogy ki tud újulni, szóval király. :D imádom hogy ennyure fiatalon ilyenekkel kell foglalkoznom. Bár nem hittem volna, hogy ennyire gyakori betegség ez, elvileg népbetegség már.

Picit azért remélem nekem is ez lesz, vagy valami ki nem mutatott intolerancia, vagy SIBO.

2022. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Neked* bocsi,elírtam az elejét :D
2022. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én se vagyok túl öreg (26F).

Voltam gluténteszten is az negatív lett. Csináltam ételintolerancia tesztet na ott a tejtermékekre erős pozitivitás volt.

Szeretnék egy laktóz tesztet is csinálni és egy laktulózt ist a SIBO miatt.

Aztán lehet ez lesz a végső diagnózis.

De a tükrözés megnyugvást hozott azért.

Nekem is görcsöl a hasam minden nap, hébe-hóba előjön hol kissé hol jobban. Ja és én is folyamatosan fingorászok :D

2022. nov. 18. 20:39
 9/15 anonim ***** válasza:

A SIBO-t tutira csináld meg igen! Sok helyen olvastam, hogy az IBS-esek több mint fele igazából abban szenved, csak nem diagnosztizálják. De én is tükrözés után nyugodnék meg úgy igazán, utána már nagyon nagy baj nem lehet igazából.

Eskü azt fogom kérni karácsonyra, had menjek el egy magánba megcsináltatni :D hogy amint felhozza az sztk-som a tükrözést, fizessék ki nekem.

Fura egy karácsonyi ajándék, de nekem az egészség mindennél többet ér. Aztán onnan tudok már tovább menni.

De szóval ja, a sibo jó ötlet! Intolerancia teszten voltam én is, nekem tej, tojás lett pozi. De azt mondta a dokim rá, hogy ezek sajna nem annyira releváns tesztek, mert az IgG azt mutatja, mivel találkozik gyakran a szervezet. Én 1 évig hagytam el azért ezeket.

2022. nov. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Te csináltál már Sibo tesztet?
2022. nov. 19. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!