Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sokan miért pont az oltástól...

Sokan miért pont az oltástól félnek?

Figyelt kérdés

Például a kovidnál is rengeteg volt az oltásellenes, de korábban is nagyobb oltásellenes csoportok voltak. De a gyógyszerek ellen közel sincs annyi ember mint az oltások ellen.

Miért pont az oltás az amitől rettegnek egyesek? Miben ijesztőbb mint egy szájon keresztül bevehető gyógyszer? Nem a kovidra gondolok hanem összességében minden gyógyszerre és minden oltásra.



2022. nov. 11. 08:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Mert az oltásokat - mivel nem csak egyéni, hanem társadalmi érdek is - sokkal erősebben propagálják, vagy akár kötelezővé is teszik. Ez meg sajnos sokakból előhozza a konteós gondolkozást.
2022. nov. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Mert tájékozódnak a mellékhatásokról. Betegtájékoztató, EudraVigilance, VigiBase, British Medical Journal, JAMA
2022. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
44%

#2

Tekintge hogy az összes létező gyógyszernek lehetnek mellékhatásai, sokszor gyakoribbak is mint egy oltás esetében, ez pont nem válasz a feltett kérdésre.

2022. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Adatait vannak?
2022. nov. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Általában a bogyókat terapikusan használja az ember, fáj a fejem, beveszem, jajdejó már nem fáj tovább = hatott a gyógyszer, szipi szupi, fantasztikus.


A védőoltásokat pedig prevencióra, megelőzésre használjuk, ami legtöbb embernek nem kézzelfogható. Megkapja az oltást, nem érzi magát jobban tőle, sőt, fáj a keze, legyengül pár napra stb. Ez keveseknek tetszik.


A terápiás szereknél szinte egyből tapasztalhatjuk a pozitív változást, rövid időn belül nem vesszük észre a mellékhatásokat, míg az oltásoknál a hatás, amit tapasztalunk legtöbbször kellemetlen. Nem elhanyagolható tény, hogy sokaknak már az taszító, hogy "valamit" belédszúrnak. Én ezt nehezen tudom megérteni, de valahol látom benne a fantáziát, csak nem tudom kifejteni.


Illetve amit az első írt, az is tesz a lattba. Ha mindenhonnan az jönne, hogy márpedig egyél vitamingumimacit, akkor az keltett volna az emberekben kételyeket, bizalmatlanságot.

2022. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
6%
3-15hónap alatt 2700000-nél több mellékhatás (VigiBase) az neked OK. A széles körben használt ibuprofen készítményeknek 1965-napjainkig 240000 esetben volt mellékhatása. Olvass utána. A covid oltást kötelezővé óhajtják tenni, erre törekednek. Más oltóanyagot/gyógyszert már rég kivonták volna a forgalomból.
2022. nov. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem az oltastol féltek hanem a vakcina-fasizmustol. Mert ez nem az emberek egészségéről szólt.
2022. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

"3-15hónap alatt 2700000-nél több mellékhatás (VigiBase) az neked OK."

Tekintve hogy a beadott mennyiség függvényében ez kb 0,0002% esély mellékhatáara, ez nemhogy oké, ez egy ritka jó eredmény. A legtöbb gyógyszer betegtájékoztatóján olyan mellékhatások is találhatóak, amik 0,1% vagy 0,01% eséllyel fordulnak elő.

2022. nov. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

A covid esetében pl. én a gyorsan (kutyafuttában) kifejlesztett újdonságtól tartottam; nem volt, nem is lehetett idő normális, alapos tesztelésekre, melyek máskor évekig is eltartanak. Így voltunk annak idején a hpv oltással is. Egy vadi új gyógyszer esetén is így éreznék, és inkább a régi, bevált lehetőséget választanám.

Összeesküvés-elméletekben nem hiszek, oltástagadó nem vagyok.

2022. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%
8: 15 hónap alatt 15x annyi mellékhatás, mint bármely gyógyszernek tizede 57 év alatt. 3 hómapig "véd". A védettség óriási mértékú sejtpusztilással jár a hatásmechanizmus miatt. Adasd be, nem beszéltem senkit se róla. De ne legyen kötelező.
2022. nov. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!