Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sokan miért pont az oltástól...

Sokan miért pont az oltástól félnek?

Figyelt kérdés

Például a kovidnál is rengeteg volt az oltásellenes, de korábban is nagyobb oltásellenes csoportok voltak. De a gyógyszerek ellen közel sincs annyi ember mint az oltások ellen.

Miért pont az oltás az amitől rettegnek egyesek? Miben ijesztőbb mint egy szájon keresztül bevehető gyógyszer? Nem a kovidra gondolok hanem összességében minden gyógyszerre és minden oltásra.



2022. nov. 11. 08:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
De akik félnek az újtól nekik is volt alternatíva. A kínai inaktivált vakcina volt, ilyen például az influenza vagy a hepatitis A is… Ezen semmi újdonság nem volt, konkrétan az egyik elölt vírus ki lett cserélve a másikra (nagyon lebutítva). Ami mindenkiben nagy kételyt váltott ki az oltások kapcsán, az az engedélyeztetésük miatt lehetett szerintem. Illetve olyan dologra kapod, amit meg sem tapasztaltál (nem tudod mennyire lesz rossz átélni, nem is biztos hogy elkapod…), míg a gyógyszer a konkrét létező problémádon segít. Én nem vagyok sem híve, de ellene sem vagyok sem a gyógyszernek, sem a oltásnak. Ha az orvosom azt mondja, hogy kell vagy nem ártana ha megkapnám, bevenném akkor nem megyek vele szembe, van annyira lelkiismeretes, hogy nem csinál nekem rosszat.
2022. nov. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
32%
Akkor oltakoztatok 3 havonta. Bemondta a TV.
2022. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%
Azt hiszem, hogy ez is uzlet volt a javabol. Tenyleg fogalmunk sincs milyen hosszutavu mellekhatasai lesznek. Majd talan kiderul valamikor. Szerintem a mellekhatasok miatt vannak sokan ellene. Nekem van oltasom, kellett a munkamhoz, de megertem oket.
2022. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
25%

Azt lehet tudni hogy hosszútávú nem lesz, hisz azt csak olyasmitől lehet amivel folyamatosan és rendszeresen érintkezik az ember. Pl ha rendszeresen azbeszttel dolgozik, vagy napi szinten szed egy gyógyszert.

Hisz évek múlva kialakuló hatást úgy tud előidézni egy anyag, ha az egyszerre a szervezetbe kerülő mennyiség ugyan nem lenne problémás, de ami évek alatt felgyülemlik benned, az már utána el tud érni egy kritkus dózist.

Az oltásban viszont bármit is tételezünk fel hogy benne van, az akkor van benned a legnagyobb dózisban, amikor megkapod. Ha az akkor és ott nem okoz problémát, akkor később az egyre ürülő mennyiség sem lesz képes rá.

2022. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Senior Séf ***** válasza:
A Pfizernél most robbant ki a botrány.
2022. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15# milyen botrány? Hamusítás?
2022. nov. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
A korrupciós.
2022. nov. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!