Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pofátlanság háziorvossal...

Pofátlanság háziorvossal gyógyszereket feliratni?

Figyelt kérdés
Másfél éve rosszul vagyok. Gasztroenterológián amit legutóbb kaptam gyógyszert, csak rontott az állapotomon. Telemedicine-en keresztül egy budapesti gasztroenterológus szerint savlekötőt kellene szednem, és antibiotikumos kezelést is meg kellene fontolni. Pofátlanság megekérni a háziorvosom, hogy írja fel ezeket nekem?

2022. nov. 19. 14:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A gasztroenterológus mért nem írta fel? Le se írta egy javaslatban? Háziorvosa válogatja, hogy bemondásra felírja-e neked vagy elküld szakorvoshoz.
2022. nov. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

ha olyan gyógyszer, amire nincs jogosultsága, nem írhatja fel

de amúgy a legtöbb szakorvos kiadja a javaslatot, és a háziorvos írja fel

2022. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ingyenes online konzultáció volt, tehát még papírom sincs róla, pantoprazolt, és rifaximint javasolt. Szakorvosnál voltam kétszer, de nincs javulás.
2022. nov. 19. 15:02
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Savlekötőt recept nélkül is vehetsz, csak rohadt drága. Szerintem te inkább savtermelést gátlóra gondolsz, abból is lehet kapni recept nélkül kis dózisú Quamatel minit, csak receptre összehasonlíthatatlanul olcsóbb a dupla adag. Milyen gyógyszertől lettél még rosszabbul?
2022. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mutasd meg annak Telemedicinen tanácsot adó gasztroenterológus véleményét a háziorvosodnak. ( Már ha irásban kaptad a tanácsát) Ha jó fej a háziorvosod, akkor figyelembe veszi, és ír gyógyszereket, ha nem akkor elküld szakorvoshoz és elmondod, hogy rontott az állapotodon az a gyógyszer, amit kaptál.
2022. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs papírod róla, akkor az sajnos nem ér semmit.
2022. nov. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A haziorvos nem kocsmaros, hogy a veñdeg leadja nala a rendelest.


Szakorvosi javaslatra irhat fel gyogyszert. Bemondásra, kívánságra nem.

2022. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

4-es: Savlekötő alatt protonpumpagátlót értek. Itopride Supremex nevű gyógyszert kaptam, az okozott hasmenést nekem, holott mondtam orvosnak, hogy ígyis Imodiumot szedek rendszeresen.


5-ös: Írásban kaptam az InforMed nevű oldalon. Egyébként ismerősöm a háziorvos.


7-es: Belgyógyász szakorvos javasolta nekem ezeknek a gyógyszereknek a szedését.

2022. nov. 19. 15:21
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Megkerdezed a haziorvost es ennyi
2022. nov. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én gyomorsavra Salvust iszom, Gelbrát szedtem, de azt mondják attól valami epe polip alakulhat ki idővel...
2022. nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!