Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözès mennyire...

Gyomortükrözès mennyire kellemetlen?

Figyelt kérdés
Ahhoz elbódítanak? A lidokain mennyire segít abban, hogy ne öklendezzen az ember? Kérem csak azok írjanak, akik átestek már ilyen vizsgálaton! Köszi!

2022. nov. 29. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem előtte 1 órával adtak xanaxot. Aztán a tükrözésnél lidocaint... igazából nem is emlékszem rá, mert nem vagyok hozzászokva a gyógyszerekhez úgyhogy a xanax kiütött mint annak a rendje. Magamnál voltam, de pl. vissza nem tudnám idézni minden pillanatát.
2022. nov. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj, inkább kellemetlen.
2022. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nagyon kellemetlen volt. Bódítás nélkül, csak lidocainos érzéstelenítéssel csinálták.

Hozzáteszem, hogy sajnos nagyon öklendezős vagyok alapból is. Egy sima fogmosásnál is rámjön, ha túl sok hab lesz a fogkrémtől. Nem tudok ellene tenni. Az egész vizsgálatot végigöklendeztem. :((( Legközelebb (ha esetleg kell...) tuti kérek bódítást.


A Lidocain nem az öklendezést védi ki, hanem csak arra jó, hogy a levezetett műanyag cső miatt ne érezz fájdalmat a nyelőcsőben.

2022. nov. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
TB alapú vizsgálaton se bódítást, se lidocaine sprayt nem kaptam. Fájdalmat abszolút nem éreztem, de elég kellemetlen fuldokló érzésem volt. Kb. 5 perc egyébként a vizsgálat, úgyhogy ki lehetett bírni.
2022. nov. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak lidocaint kaptam. Annyira nem vagyok öklendezős, de az elején amikor átment a torkomon a kamera én is öklendeztem. Mire leért sikerült lenyugtatnom magam és onnantól rendben volt. Nekem mintát is vettek, az kellemetlen csípős érzés volt, de amúgy fájdalom mint olyan annyira nem volt. Hozzáteszem, hogy az orvos és az asszisztens is kedves volt. Barátnőmnek olyan helyen csinálták, ahol a nővér leüvöltötte a fejét, hogy hagyja abba már az öklendezést, ami persze nem segített, szóval ez is hely függő.
2022. nov. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!