Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi idő amíg lejön a TAJ...

Mennyi idő amíg lejön a TAJ kártyám - első igénylés, nem vagyok magyar állampolgár, nem is itt születtem -?

Figyelt kérdés
November elején adtam be a kérelmet kormányablakban, de már ideje lenne ha küldenék. Elvileg 20 nap, de mindenhol mást írnak. Esetleg kit hívhatok ilyen esetben?

2022. dec. 2. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sommás ügyintézésre 8 nap a saját határidő, oszt NAV, azok visszaigazolnak, kb 2 hét összesen, postával. Hívni felesleges őket, nem adnak ki semmit konkrét ügyben, epapiron kell írni nekik ügyfélkapun át, az hiteles és titkos, arra válaszolnak.
2022. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Másrész nem kormányablak, hanem kormányhivatal lesz az.
2022. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Majd akkor lesz TB kártyád, ha biztosítási jogviszonyod, azaz állásod is.
2022. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De az álláshoz alapból kérik, akkor valami nem kerek
2022. dec. 2. 17:34
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
A 3 butaság, ez jóval bonyolultabb, akinek nincs állása az is kötelezett az egészségbiztosítási hozzájárulás fizetésére, az a havi 8k körüli összeg, feltéve ha más módon nem biztosított, mondjuk gyerek vagy rab. Most csináltuk feleségemnek, kell hozzá lakcím és annak igazolása hogy máshol nincs biztosítása, ekkor nyilvántartásba veszik és kötelezik a fizetésre, amivel TAJ kártya kiállítása is jár. Még várjuk a postát, úgyhogy a 2 hetet gyakorlatban nem tudom megerősíteni.
2022. dec. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!