Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Veszettség elleni oltás...

Veszettség elleni oltás emberen milyen mellékhatásokkal jár?

Figyelt kérdés
Max 38 fokos lázzal tudok melózni, hányás, hasmenés meg ilyenek társulnak hozzá akkor az kapa. 13 óra meló vendéglátás.
2022. dec. 12. 20:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Üdv.! Először is sajnálom. Ezek az oltások gyakorlatilag minden esetben járnak valamilyen mellékhatással sajnos. Ennek mértéke, időtartama, megjelenési formája eltérő lehet. A láz a leggyakoribb. Hányadik oltást kapta? Egyébként a panaszok kezelhetőek, gyógyszerallergia hiányában én Algopyrint/Optalgint ajánlanék a lázra, Lopediumot a hasmenésre, B6 vitamint/Daedalont a hányingerre, hányásra. Recept nélkül kapható ak. Azonban ki kellene zárni egyéb megbetegedést, és egy COVID gyorsteszt sem ártana, bármelyik patikában beszerezhető, pár ezer Ft.

——

Tisztelt Kérdező!

Tájékoztatom, hogy az általam írt válasz informatív jellegű, célja leginkább az, hogy az adott kérdéssel kapcsolatban a legjobb tudásom szerint tájékoztassam Önt. Orvosi diplomával és érvényes működési engedéllyel rendelkezem, azonban bizonyos, hogy a medicina szerteágazó keretein belül mindent átfogó ismerettel sem én, sem a többi orvos sem rendelkezhet, de természetesen a kérdésének megválaszolása előtt—amennyiben szükségesnek látom—, tájékozódom az adott kérdést illető legfontosabb szakmai irányelvekről, valamint a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás (Evidence Based Medicine) ajánlásait veszem figyelembe, kiegészítve saját ismereteimmel és tapasztalataimmal.

Mindazonáltal tudnia kell, hogy egy kórkép kezelését számos tényező befolyásolhatja (pl. a beteg neme, kórelőzménye, fennálló egyéb betegségei, rendszeresen szedett gyógyszerei, genetikai tényezők, káros szenvedélyei, stb.), melyekről nekem egy anonim platformon nyilvánvalóan nem lehet tudomásom.

Ezért aztán válaszom semmiképpen nem tekinthető orvosi utasításnak, az Önt ismerő kezelőorvosnak az instrukciói szükségesek gyógyulásához, jóllétéhez; még ha a kollégával a véleményünk nem is egyezik, az egészségügyi jogszabályok—bizonyos keretek közt—lehetővé teszik a gyógyítás szabadságát (1997. évi CLIV. Tv. —>egészségügyi törvény), természetesen a beteg tájékoztatásával egyidejűen.

Tudnia kell, hogy válaszadásom nem minősül egészségügyi tevékenységnek, anyagi haszonszerzési motiváció nem áll mögötte.

2022. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom, ezt az oltást kapta, esetleg más fantázianéven. Itt elérhető a betegtájékoztatója, ami tartalmazza a mellékhatásokat / nemkívánatos hatásokat, érdemes összevetni, hogy esetleg van-e még valami közülök, vagy esetleg eltérő, mert az is lehet, mint fent utaltam rá, hogy esetleg egy vírusfertőzésben szenved, és az okozza a tüneteket.


[link]


———

Tisztelt Kérdező!

Tájékoztatom, hogy az általam írt válasz informatív jellegű, célja leginkább az, hogy az adott kérdéssel kapcsolatban a legjobb tudásom szerint tájékoztassam Önt. Orvosi diplomával és érvényes működési engedéllyel rendelkezem, azonban bizonyos, hogy a medicina szerteágazó keretein belül mindent átfogó ismerettel sem én, sem a többi orvos sem rendelkezhet, de természetesen a kérdésének megválaszolása előtt—amennyiben szükségesnek látom—, tájékozódom az adott kérdést illető legfontosabb szakmai irányelvekről, valamint a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás (Evidence Based Medicine) ajánlásait veszem figyelembe, kiegészítve saját ismereteimmel és tapasztalataimmal.

Mindazonáltal tudnia kell, hogy egy kórkép kezelését számos tényező befolyásolhatja (pl. a beteg neme, kórelőzménye, fennálló egyéb betegségei, rendszeresen szedett gyógyszerei, genetikai tényezők, káros szenvedélyei, stb.), melyekről nekem egy anonim platformon nyilvánvalóan nem lehet tudomásom.

Ezért aztán válaszom semmiképpen nem tekinthető orvosi utasításnak, az Önt ismerő kezelőorvosnak az instrukciói szükségesek gyógyulásához, jóllétéhez; még ha a kollégával a véleményünk nem is egyezik, az egészségügyi jogszabályok—bizonyos keretek közt—lehetővé teszik a gyógyítás szabadságát (1997. évi CLIV. Tv. —>egészségügyi törvény), természetesen a beteg tájékoztatásával egyidejűen.

Tudnia kell, hogy válaszadásom nem minősül egészségügyi tevékenységnek, anyagi haszonszerzési motiváció nem áll mögötte.

2022. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Még nem kaptam oltást, felületi sérülés és csak egy picit vérzett. Holnap elmegyek a háziorvosomhoz, gondoltam azért szólok neki, hogy mi a helyzet, bízok benne teljesen, ha azt mondja kell az oltás akkor beadatom, és ahogy ismerem, ráfog beszélni. Munkából nem akarok kiesni a mellékhatások miatt, ezért is érdekelne, hogy mik a mellékhatások, na de meghalni se akarok, főleg nem ilyen csúnyán.
2022. dec. 12. 21:19
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kutya okozta a sérülést? Ismeretlen volt, vagy nem oltott?
2022. dec. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kutyus igen, ismeretlen.
2022. dec. 12. 21:38
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Akkor egészen biztosan kell a veszettség elleni oltás, a mellékhatásokkal pedig NE FOGLALKOZZÁL ebben az esetben, ugyanis ez dupla vagy semmi. A veszettség halálos betegség, az egyik legszemetebb betegség a világon, és nem működik az esetében az, hogy majd akkor lépek, ha kiderült, hogy elkaptam, ugyanis amin van tünete a betegnek, onnantól kezdve a beteg gyógyíthatatlan. És nincs az oltás lehető leghamarabbi beadásán kívül másik lehetséges megelőzése és megakadályozása a folyamatnak. Úgyhogy orvosként azt javaslom, oltasd be magadat minél előbb. Jobbulást.
2022. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha azt mondja a háziorvosom, akkor természetesen beadatom magamnak. Remélem semmit nem fogok érezni a mellékhatásokból, az kell, hogy még arra is ráparázzak.
2022. dec. 12. 21:48
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vagyok orvos. Szerintem kerítsd elő a kutya gazdáját, mert ha van érvényes oltási könyve és/vagy pár hétig megfigyelhető az állat, hogy kitör-e rajta a betegség/elpusztul-e közben, akkor az egész oltási mizéria elkerülhető.
2022. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Metionin ***** válasza:
70%
Anno hőemelkedésem volt és fájt a helye pár napig (combba kaptam). A veszettséghez képest egész korrekt mellékhatásnak mondanám (más oltásoktól is mindig ennyi volt).
2022. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én mindig nagyon belázasodtam kicsinek az oltások után.
2022. dec. 12. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!