Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy megszűnik az orvosválasztás lehetősége?

Figyelt kérdés
Inkább jó vagy inkább rossz, ha egy intézményben bármelyik orvos megvizsgálhat. Szerintem rossz, mert a bizalom csak akkor tud főleg kiépülni, ha van stabil orvos-beteg kapcsolat.
2022. dec. 29. 00:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez eddig is így volt.
2022. dec. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eddig sem lehetett válogatni. Ha xy van a szakrendelésen, nem fogják neked odarángatni a műtőből z-t, mert neked ő szimpibb.
2022. dec. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Eddig sem volt. Nálad ez nem tudom mit jelent. Az orvosválasztás addig volt, amíg a körzetedben volt több orvos, de egy másik intézménybe nem mehettél most sem, kivéve ha nálad nincs olyan szakrendelés/ellátás és máshová utaltak be konkrét helyre. Országos intézetbe esdig is lehetett menni, csak nagy a várólista.
2022. dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig sem volt. Főleg, amikor a szakrendelőben 0-1 orvos dolgozik az adott szakrendelésen és időpontot sem adnak hozzá, "februárban érdeklődjek újra". Azelőtt legalább beírtak a naptárba fél év múlvára, most meg kérdéses, hogy valaha bejutunk-e.
2022. dec. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Igen, eddig nálunk is egy szakrendelésen volt 3-4 orvos, folyamatos volt a rendelés minden hátköznap délelőtt-délután. Most van 2, az egyik csak egy nap egy héten rendel 4 órát délután, a másik meg egyedül viszi az 5 napot váltott műszakban, így 2 hónap minima a várólista, ezzel kiesik rögtön egy héten 3 rendelési időszak. Van ahol valóban az van, hogy időpontért majd telefonálj 1-2 hónap múlva, hátha akkor tudnak adni 3 hónapon belül. Plusz itt van az a része a dolognak, hogy akkor még elmész időpontra, de azért vársz 3 órát, mert ugye a sürgős eseteket is el kell vállalni közben meg a csókosokat is. Ergo #4-esnek igaza van, inkább itt van a baj.
2022. dec. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz. Eddig is eléggé döcögősen, de ha szerencséje volt az embernek, tudott választani. Pl a körzeti rendelőintézetben a fül-orr-gégészeten legalább 6 orvos van, így amikor időpontot kérsz, akkor tudod mondani hogy XY-hoz szeretnél és oda adnak. Nőgyógyász ugyanez. Én nem örülök, hogy ez változik. A jelenlegi nőgyógyászom vett egyedül komolyan a hajhullásommal és az államon megerősödött szőrnövekedéssel, a másik 2 akinél korábban voltam azt mondta hogy szerintük nem hullik a hajam és normális "pár szál". A jelenlegi dokim elküldött hormon paneles vérvételre, ki is derült hogy hormonális problémám van és ha kezeletlenül marad akkor pár éven belül meddő lehetek. Most ha mindig random dokikhoz kerülök, akik le se kakilnak, akkor pár év múlva csak nézek, hogy nem lehet gyerekem.
2022. dec. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!