Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki jelenleg az egészségügyben...

Aki jelenleg az egészségügyben akar elhelyezkedni annak fel kell vennie a Covid oltásokat?

Figyelt kérdés
Szeretnék az omsz-hez menni sofőrnek. 1 Pfizerem van, nem szeretnék oltást felvenni ha nem muszáj.

2023. jan. 31. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen
2023. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ott kell megkérdezni, OMSZ-nél nem tudom hogy van, de ahová most átjöttem dolgozni, oda nem volt feltétel.
2023. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hová mentél át?
2023. jan. 31. 20:22
 4/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egy kórházba szakdolgozónak.
2023. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
remélem kell, egy egészségügyi dolgozótól az a minimum elvárható hogy felvegye az oltásokat, akiben egyáltalán felmerűl hogy nem hajlandó, annak nincs helye az eü-ben. Van elég konteós, vírustagadó így is, nem kell még belülről is bomlasztani a rendszert. Gondolj bele, ha nem oltatod be magad nagyobb eséllyel esel ki hosszabb időre a munkából és ezzel az ellátás folyamatát zavarod, ugyanis nem lesz hirtelen kit beállítani helyetted, ergo a mdeglévőknek kell majd a te munkádat is elvégezni, ezzek leterheltebbek lesznek és végsősoron nagyobb a hibalehetőség is ami ebben a szakmában emberéletekbe, vagy sorsokba kerülhet.
2023. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

5ös válaszolónak: Én oltatlanul 2szer estem át a covidon, amit gyógyszer nélkül sikeresen legyőztem, elég volt rá a karantén ideje. Többszörösen otott barátaim, ismerőseim még a karanténon túl is betegeskedtek, gyógyszeres kezelésre szorultak stb. Miért esne ki valaki több időre a munkából? Eleve ha oltott is elkaphatja valaki a covidot. Tehát állítod, hogy kevesebb ideig esik ki a munkából, de akkor kérdezem én, ő nem fertőz meg másokat, ha még betegen visszamegy dolgozni az eü-be? Dehogynem.

Másrészt nem minden ember konteóhívő, aki nem oltatta be magát. Személy szerint én a barátaim, közvetlen ismerőseim körében oltás következtében fellépő egészségügyi problémák miatt döntöttem az oltás mellőzése mellett, hiszen amúgy is krónikus betegséggel élek, nem hiányzik még több gond.

2023. febr. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A járványügyi készültség bevezetéséről szóló 283/2020. (VI. 17.) Korm. rendelet 3. §-a alapján a járványügyi készültség 2022. december 18. napján megszűnt.

Már nem kötelező az oltás az egészségügyben.

2023. márc. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!