Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatás vagy a gerinc közeli...

Altatás vagy a gerinc közeli érzéstelenítés viseli meg jobban a szervezetet?

Figyelt kérdés
Nyilván egyik se tesz jót az ember egészségének, de melyik a kevésbé káros?

2023. febr. 5. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Ha alapvetően egészséges az ember(nincs magasvernyomas, copd, más súlyos krónikus betegség), akkor egyik se viseli meg.


Egyébként az altatás főleg az idősebb, leromlott állapotú embereket veszélyezteti. Nem veletlen, hogy egy 90 évest már nem mutenek meg ha nem muszáj.

Vagy ha olyan a helyzet, hogy végtagot kell műteni, akkor inkább gerincbe kapja az érzéstelenítőt és nem altatják.

De ezekben az esetekben nem egészséges emberekről van szó.

2023. febr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Altatás. Épp ezért választják az érzéstelenítést, ha van rá lehetőség
2023. febr. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Engem altattak 3 oras mutet volt. Valami gebasz volt, majnem magamhoz tertem kozben. Utana sokkot kaptam. Iszonyuan megviselt. Lehet azert is, mert az orvos eleg taplo volt.
2023. febr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!