Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hozzáertő meg tudná nekem...

Hozzáertő meg tudná nekem mondani,hogy a Gamma-GT,GOT,GRP mit jelent a vérvételi leleten?

Figyelt kérdés

Jól tudom,hogy a máj vagy hasnyálmirigy àllapotát mutatja meg?Antibiotikum szedése emelheti ezek szintjét?Ha igen,mondjuk a gyógyszer szedése után másfél hónappal lehet magasabb az érték?(mèg határértèken belül van)

Esetleg fogamzásgátló szedése befolyásolhatja ezen értékeket?


2023. febr. 24. 18:52
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Májenzimek, mármint a GGT, GOT, a máj állapotát mutatja, de ha határértéken belül van, akkor nincs gond. Gyógyszerek befolyásolhatják főleg a nem szteroid és szteroid gyulladáscsökkentők, akár 10x-ére is megemelheti. A GRP nem tudom mi, ilyet még nem láttam laboron sosem.
2023. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elírtam,GPT
2023. febr. 24. 19:01
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vâlaszt.Egyébként epekőveim vannak.Januárban antibiotikumot szedtem és fogamzásgátlót szedtem.Január elején volt egy vvètelem,ahol a GPT 2-37 értèk tartományban nekem 16 lett.Most a héten ez 32.Tehát határon belül még,de valamiért emelkedett.Ez aggaszt most.
2023. febr. 24. 19:04
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Az is májenzim. Semmi bajod nem lesz ettől, normális, okozhatja gyógyszer. Étkezés, életmód, alkohol, sok fűszer is befolyásolja, kontrollálni kell és ennyi. Epeúti problémák is okozhatják vagy epekő is. DE! Ilyen hamar májkárosodás, májprobléma ami ilyen gyorsan megduplázza az értéket nem alakul ki, ez vagy az epe miatt van, vagy gyógyszer, esetleg májfertőzés.
2023. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!!🙏🙏
2023. febr. 24. 19:18
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem májkárosodás miatt aggódom.Hasnyálmirigy gyulladástól vagy epehólyag gyulladástól tartok..
2023. febr. 24. 19:27
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Erre most nem lehet mit írni. Az epekövek miatt előfordulhat, de egyáltalán nem törvényszerű, bár azért hasnyálmirigy gyulladásig ezzel nehéz eljutni, ahogy panaszokat kezd okozni az epeköveség, javasolt az eltávolítása. Nem ártana ezt jobban kivizsgálni, nehéz így választ adni, a kövek elhelyezkedése, nagysága, epehólyag állapota, panaszok, tünetek is sokat számítanak. De legalább szoros kontroll és a fűszeres, zsíros ételek lehetőleg minimálisra csökkentése javasolt.
2023. febr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Több kövem is van,a legnagyobb 15 mmm.

Január eleje óta szigorú diétát tartok.Krumpli,sárgarépa,cukkini,tök,rizs,ropi,szikkadt zsemle,házrartási keksz a menü.

Jövő héten elmèletileg műtenek.

2023. febr. 24. 19:43
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Akkor ez meg lesz oldva, nincs kérdés.
2023. febr. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!