Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fèltjük anyukámat az altatàstó...

Fèltjük anyukámat az altatàstól, nem lesz gond?

Figyelt kérdés

Anyukámnak régóta vannak gyomorpanaszai. Vagyis, napi többszöri széklet/hasmenés. Egyszer volt vér is a székletèben, de az aranyerèvel is vannak gondok, valószínűleg az vèrezhetett neki.

Elèg régóta tart màr ez nàla, emiatt úgy döntött, hogy alàveti magàt egy vastagbèltükrözèsnek, csak annyira fèl tőle, hogy bódítàsban fogjàk végezni, illetve a gyomortükrözèst is. Viszont ő màr nem fiatal, 72 èves, emiatt nagyon aggódunk èrte. Cukorbeteg, magasvérnyomásos, ezekre szed gyógyszert, illetve a pulzusa is alacsony szokott lenni. A szívèvel nem stimmel minden, vagyis nem akarok hülyeséget mondani, de voltak valamilyen "extrèm kilengèsek" is neki.. Ezek miatt eléggé izgulunk, meg màr nem fiatal..:(

Egyèbkènt, magànrendelèsben fogjàk neki csinàlni.

Előre is köszönöm!


2023. febr. 25. 14:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Meg ilyeneket olvasok most a leletein, amikor bemenetek az ügyeletre, mert màr hasmenése volt pàr napja, hogy " beszűkült vesefunkciók" ezek sosem jelentenek jót egy altàsnàl, nem?

Altatàsban fogjàk csinàlni, nem bódítàsban, hülyesèget írtam.

2023. febr. 25. 14:09
 2/10 anonim ***** válasza:
A bódítás nem ugyanaz, mint az altatás! Kikérdezik mielőtt elvégzik és, ha úgy látják nem fogják bódítani! Ne aggódjatok!
2023. febr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Most olvastam, amit még pluszban írtál, szerintem akkor is tudják a dokik, hogy mit csinálnak, nyugi!
2023. febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A bódítás és az altatás nem ugyan az.

Az altatás propofolos (IV) mélysedacioval történik ezeknél a vizsgálatoknál, itt nem kell lélegeztetni a beteget, a szer leállítása után spontán ébred, de amíg kapja az anyagot addig ,,mélyen" alszik.

Nagyobb a rizikó mint a bódításnál de nagyon ritkán van gond, a beteg állapotától függ hogy altatható e így vagy sem.


A bódítás nyugtató/altató/görcsoldó injekció pl midazolam adagolásával történik.

Kábultság, amnézia , gyengeség , aluszekonysagot okozhat, van aki simán alszik tőle, de ez akkor sem altatás.

Nem szokott általában gondot okozni, de a vizsgálat előtt jelezni kell az orvosnak!

2023. febr. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Persze, azt tudom. Gondolom, így lesz ott aneszteziológus orvos is.

2023. febr. 25. 14:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi gond. Ez nem igazi altataás.
2023. febr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt, hogy érted? Köszönöm, reméljük...😔
2023. febr. 25. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

7

Úgy értem, hogy ez csak egy felszínes gyors kábítás. Messze nem olyan, mint egy nagyműtétnél.

2023. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A műtét előtt 1 orvosi stáb már megtárgyalja mit hogy csinálnak.Nem 1 orvos döntött.Nekem 68 évesen 3. sztrók miatt,agytörzsi műtétem volt.

99 % os halálból hoztak vissza .Bízni kell ,és semmit sem feladni.

2023. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Èrtem, köszönöm szépen a válaszokat! :)
2023. febr. 25. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!