Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig fájhat a torkom az...

Meddig fájhat a torkom az altatás miatt?

Figyelt kérdés

Hétfőn műtöttek.Lehet,hogy még mindig az intubálás miatt fáj a torkom és közbe köhőgnöm kell?

Vagy megfáztam a műtőben?


2023. márc. 3. 22:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Üdvözletem!

Aneszteziológiával és intenzív terápiáaval foglalkozó orvosként én az előbbire tippelnék. Lehet, a kolléga volt tapasztalatlan, de az is lehet, hogy ún. nehéz intubációval kerültek szembe a kollégák. Egy másik variáció, hogy minden rendben ment, csak az inhalációs anesztetikum okoz még mindig irritációt. Általában ma már a korszerűbb sevoflurant használjuk, minimálisan irritatív, de bizonyos esetekben sor kerülhet desfluran, isofluran használatára is; utóbbi a legtöbb irritációért felelős. Amennyiben nem vagy lázas, nincs hirtelen reketség, fulladásérzés; akkor nagyon valószínű, hogy az intubáció folyamata során keletkeeztek "mikrohorzsolások" a garat, gége, légcső nyálkahártyáján, vagy a tubust a légcsőbe rögzítő cuff volt túl magas nyomásra felfújva. Számos kutatás képezi az ideális cuff-nyomás kérdését, sőt, bizonyos helyeket már alkalmaznak cuff nyomásmérőket, melyek segítenek elkerülni ezeket a szövődményeket. Amennyiben nem hurutos a köhögésed (ha megfáztál volna, valószínűleg az lenne), és a fenti panaszaid nincsenek, általában 1-2 hét alatt spontán rendeződik, de nem kell szenvedni, bátran jelezd az orvosod felé ezt a problémát, hydrocodin, kodein tartalmú köhögéscsillapítókkal általában kezelhető a probléma. Amennyiben lennének még kérdéseid az aneszteziológiával kapcsolatban, akár itt, akár privátban szívesen válaszolok, ez az én naprakész tudásomat is szolgálja, ha ilyen esetben részletesen utánanézek a szakirodalomban a lehetséges okoknak. Jobbulást kívánok!

2023. márc. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1-hez kiegészítés:

Tisztelt Kérdező!



Tájékoztatom, hogy az általam írt válasz informatív jellegű, célja leginkább az, hogy az adott kérdéssel kapcsolatban a legjobb tudásom szerint tájékoztassam Önt. Orvosi diplomával és érvényes működési engedéllyel rendelkezem, azonban bizonyos, hogy a medicina szerteágazó keretein belül mindent átfogó ismerettel sem én, sem a többi orvos sem rendelkezhet, de természetesen a kérdésének megválaszolása előtt—amennyiben szükségesnek látom—, tájékozódom az adott kérdést illető legfontosabb szakmai irányelvekről, valamint a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás (Evidence Based Medicine) ajánlásait veszem figyelembe, kiegészítve saját ismereteimmel és tapasztalataimmal.


Mindazonáltal tudnia kell, hogy egy kórkép kezelését számos tényező befolyásolhatja (pl. a beteg neme, kórelőzménye, fennálló egyéb betegségei, rendszeresen szedett gyógyszerei, genetikai tényezők, káros szenvedélyei, stb.), melyekről nekem egy anonim platformon nyilvánvalóan nem lehet tudomásom.


Ezért aztán válaszom semmiképpen nem tekinthető orvosi utasításnak, az Önt ismerő kezelőorvosnak az instrukciói szükségesek gyógyulásához, jóllétéhez; még ha a kollégával a véleményünk nem is egyezik, az egészségügyi jogszabályok—bizonyos keretek közt—lehetővé teszik a gyógyítás szabadságát (1997. évi CLIV. Tv. —>egészségügyi törvény), természetesen a beteg tájékoztatásával egyidejűen.


Tudnia kell, hogy válaszadásom nem minősül egészségügyi tevékenységnek, anyagi haszonszerzési motiváció nem áll mögötte.

2023. márc. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!Nagyon köszönöm a részletes választ!

Lázam nem volt eddig..Annyi,hogy fáj a torkom de evés,iváskor sokkal jobban.Mintha szilánkokat nyelnék.Pàrszor kapar a torkom és ilyenkor köhögési roham tör rám,ami elég nehèz mivel epehólyag eltàvolító műtétem volt és a fájdalom miatt nehezen kivitelezhető.

Még egy kérdésem lenne..hogy "hoznak vissza" az alvásból?Bizonyos szerek beadása szükséges hozzá?A másik kérdés,hogy a vàlaszában olvastam "nehéz intubáció"-ról .Ez mit jelent?

2023. márc. 4. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!