Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ideiglenes lakcímmel az adott...

Ideiglenes lakcímmel az adott városban milyen orvosi ellátást kaphatok?

Figyelt kérdés
Az ottani körzetemhez tartozó orvos (aki nem háziorvosom) milyen esetben köteles fogadni, vagy akár teljesen elzárkózhat? Elsősorban nem sürgősségi ügyeletre gondolok, hanem pl. láz esetére. Hálás lennék pontos infókért, vagy éppen a pontos jogszabály, leírás linkjéért!

2023. márc. 4. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A körzetes orvos köteles átvenni, ha háziorvost szeretnél váltani. A szakrendelésekre, ügyeletre ugyanúgy mehetsz, mint az állandó lakcímeden. A beutaló-köteles ellátásoknál csak oda mehetsz, ahova a beutaló szól. Ha lázas vagy, telemedicina útján kérhetsz segítséget a háziorvosodtól, nem mindig szükséges bemenni személyesen.
2023. márc. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ezek alapján tovább kell magyaráznom: nem kívánok háziorvost váltani, mert állandó lakhelyemen tartózkodom többet, ott vannak az anyagaim is. Az ügyelet, beutaló ügyek tisztábbak, nem ezt kérdezem. Tehát: egy akut esetén (pl. láz) mit várhatok a körzetes orvostól, teljesen egyéni (szubjektív) lehet az elbírálása? Két háziorvosom pedig tudtommal nem lehet. Jobb lenne egy egyértelmű betegjogi szabályozást látni... Köszönném nagyon!
2023. márc. 5. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy akut esetben az aktuális háziorvosodat kell keresned. Ha a körzetes megnéz, az grátisz. Mivel a kartonod nincs nála, így az ügyeleti ellátáshoz hasonlóan max. véleményt mond, gyógyszert ír, de táppénzre nem fog venni. A betegjogi képviselő munkaidőben biztosan tud válaszolni a kérdésed jogi vonatkozásaira.
2023. márc. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a fáradozást, hasznos volt! Keresem a betegjogi képviselőt is, mert sajnos hallottam már körzetes orvos elutasításáról hasonló esetben! Örülnék mások tapasztalatának is, a fenti feltételek mellett.
2023. márc. 6. 12:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom akut esetben nem utasíthat el, ha van érvényes TB-d
2023. márc. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!