Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Érvénytelen TAJ-számmal...

Érvénytelen TAJ-számmal térítés ellenében ad a háziorvos táppénzes papírt?

Figyelt kérdés

Múlt hét hétfőn kezdtem dolgozni és rendezetlen a TB-m, viszont elkaptam az influenzát.


Érvénytelen TAJ-számmal hogyan tudnék táppénzes papírt kapni?



2023. márc. 6. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Nincs társadalombiztositásod. Miféle táppénzre gondolsz akkor?
2023. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Társadalombiztosítás hiányában hogyan tudom igazolni a munkáltató felé a betegségem?
2023. márc. 6. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Bejelentkezel a háziorvoshoz, és ő tudja mi a megoldás.
2023. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hogy ne lenne biztosításod, a jogviszonyod első napjától biztosított vagy. Viszont amíg nincs legalább egy év folyamatos jogviszonyod, csak annyi ideig jár táppénz, amennyi napod van. Tehát ha 7 napja dolgozol,akkor 7 nap, ha 78 napja dolgozol, akkor 78 nap.


Ugyanaz a papír kell, mint másnak, "orvosi igazolás keresőképtelenségről" papír. Aztán a bérszámfejtésen majd kiokoskodják a többit.

2023. márc. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehet érvénytelen a TAJ, ha 6 havi elmaradása van, ettől még lehet bejelentett munkahelye, viszont ennek utólagos rendezése nem jogosítja az ezalatti időszakban igénybevett szolgáltatások térítésmentességére. A táppénz az keresőképtelenség, amit adnia kell a háziorvosnak, de ennek valószínűleg és az ellátásnak lesz költsége.
2023. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A táppénzt a nyúgdij igazgatóság folyósítja .Az orvosi ellátást meg a Társadalmi bizositás.(TB)
2023. márc. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!