Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mik a magyar egészségügy...

Mik a magyar egészségügy erősségei és gyengeségei?

Figyelt kérdés

2023. márc. 13. 17:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Erőssége: halálba küldés, ölés

Gyengesége: gyógyítás, gyorsaság

2023. márc. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Most már nem tudok erősséget mondani... de komolyan, nem megy. Sokat kell várni, mindenhez időpont, de hónapokkal később. A dokik flegmák, közömbösek, nulla empátia, le akarnak tudni 2 perc alatt és jöhet a következő. A dokik isteneknek hiszik magukat... hát végül is találó, amennyiszer látni lehet őket, de akkor is ők az urak, a tévedhetetlenek, a feljebbvalók.


Nemtörődöm az ellátottal szemben. Apámnak már nem tudom, mi a neve gondja volt. Napok múlva kijött a kórházból, mondták tesznek fel a felhőbe valami gyógyszert, amit szednie kell, fontos. Hát négy nappal később sem tették fel úgy, hogy apám többször is telefonált. Kétszer ebédeltek, nem tudott szólni. Máskor nem értek rá. Többször is kapott ígéretet, hogy aznap délutánra fent lesz (több óra volt még addig). Hát nem került! És ismétlem, ez fontos gyógyszer volt elvileg! Na hát apám, akinek aligha lett volna szabad mozognia és kitennie a lábát a lakásból, kocsiba ült, elment, és személyesen kérte számon nem éppen udvariasan a főorvost. 5 perc múlva a felhőben volt a gyógyszer. Magyar egészségügy!

2023. márc. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%

Előnye, hogy ha egy kis nyugalomra, regenerálódásra vágysz a munka mindennapi mókuskerekéből, a háziorvos zokszó nélkül kiír két hétre, és puszira ad beutalót adott esetben. Influenzás beteget nem is fogadnak, bemondásra kiírják táppénzre, majd jelentkezzen a megszüntetésre amikor gondolja.


Hátránya pedig ezen felül minden egyéb.

2023. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Erősség: sokat tud spórolni rajta a kormány, így több marad stadionra

Gyengeség: ha komoly bajod van és életben akarsz maradni, mélyen a zsebedbe kell nyúlni és keresni egy jó magán orvost

2023. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

A magyar egészségügy egyetlen erőssége az, hogy alapvetően a magyar egészségügyi dolgozók szakmailag semmivel nem rosszabbak, mint az európai átlag.

A gyengeségeit meg igen csak hosszan lehet sorolni....


1. Borzasztóan alulfinanszírozott. Az egészségügy költséges és nem hoz közvetlenül hasznot (közvetetten persze igen, mert ha egészségesek az emberek, akkor többet és tovább tudnak dolgozni, ami az államnak és a társadalomnak jó). És mivel közvetlen hasznot nem hoz, nem igazán akaródzik a kormánynak költeni rá.


2. Egyenlőtlen az infrastruktúra. Egyik helyen DaVinci van, másik helyen meg egy normális műtő és eszközök se, egyik helyen kádas szülőszoba, másik helyen meg közös szülőszoba 3 ággyal.


3. A lakosságra viszonyítva túl sok a kórház, a kórházakhoz meg kevés a humánerőforrás, így gyakorlatilag a kisebb kórházakban lassan nincs érdemi ellátás, míg a nagyobb, akár megyei kórházak/klinikák meg olyan beavatkozásokat végeznek, amit nem egy tercier központnak kellene csinálni.


4. Nincs egészségügyi életpályamodell, iszonyatos az alulfizetettség, emiatt egyáltalán nem vonzó a szakma. Aki nem akar éhen halni, az vagy más pályát választ, vagy elmegy külföldre. Ez főként a szakdolgozókra vonatkozik.


5. Az orvosok között hiányzik az a réteg, aki már szakmailag tapasztalt, de még vevő az újdonságokta, aki hatékonyan tudná tanítani a fiatal korosztályt (ez kb. a 40-50 évesek lennének), emiatt a fiatalok szakképzése egyáltalán nem megoldott. Nincs kitől tanulni.


6. Az orvosi oktatás egyáltalán nem gyakorlatorientált. Minden szart megtanítanak az egyetemen, csak azt nem, amit a mindennapi életben használni kellene. Ezeket már a végzés után kellene elsajátítani, csak sokszor nincs kitől.


7. A magyar társadalom egészségkulturúja a béka segge alatt van. Iszonyat sok az elhízott, dohányos alkoholista, szűrővizsgálatokra alig járnak. A tipikus magyar ember csak akkor megy orvoshoz, mikor már lóg a bele és viszik, de akkor aztán AZONNAL ellátást akar, mert "há' fizetem a tébét!!!!

Persze az nem érdekli, hogy egyébként a lakosság baromi kis része fizet, akik fizetnek, jellemzően azok se sokat, plusz a kedves kormány már nem egészségbiztosítási járulékot fizettet, hanem adót, amit arra használ, amire akar, nem köteles az egészségügyre fordítani.

Egy átlag ember nincs tisztában azzal, hogy egy-egy kezelés mennyibe kerül, és hogy az egész életében fizetett TB-je nem elég az onkológiai kezelésére, ha mondjuk tüdőrákos lesz a napi 2 doboz cigitől, vagy a bypass műtétjére, ha szívinfarktust kap a zabálástól, vagy az intenzív osztályos kezelésére, ha részegen nekimegy autóval egy fának.


8. Nincs normális betegút, a páciens simán beesik a kétszeri hasmenésével a tercier központ SBO-jára és azt gondolja, neki minden is jár. Fogalma sincs, hogy egyes problémákkal hova, milyen szintű ellátási helyre kellene fordulnia. Emiatt nyilván leterhelt az összes szakrendelés, SBO, mentő stb.


Hát így hirtelen ennyi.

2023. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Orvosnak készülök és célom lesz, hogy minden páciensnek ugyanolyan magas minőségű ellátást tudjak nyújtani, ehhez viszont ki kell aknáznom az összes lehetőséget már az egyetemen (TDK, OTDK, besegítés, summa cum laude, pályázatok). A jó orvoslás és munkamorál véleményem szerint már az egyetemi évek alatt megkezdődik.


Nekem kifejezetten pozitív véleményem van a sürgősségi osztályról, ahol egy közepesen súlyos baleset után max. 20 percet vártam és el is láttak.

Vannak ismerőseim, akik a nőgyógyászatra panaszkodnak, pedig nem az osztállyal vagy az ellátással van a baj, hanem a kiégett orvosokkal, akiket bedarál a hatalmas nyomás.

A legtöbb rémhírkeltés is a páciensek elégedetlensége miatt van, akik az orvosoktól csodát várnak, pedig ez nem így működik.


A negatívumokat is lehetne sorolni, pl. óriási az orvoshiány, ami miatt a kelleténél nagyobb a várakozási idő. De a háziorvosok túlterheltsége is probléma.

2023. márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

"6. Az orvosi oktatás egyáltalán nem gyakorlatorientált. Minden szart megtanítanak az egyetemen, csak azt nem, amit a mindennapi életben használni kellene. Ezeket már a végzés után kellene elsajátítani, csak sokszor nincs kitől."


Ezt pedig kategorikusan cáfolnám. Minden orvosi egyetem ugyanolyan magas színvonalú oktatást nyújt, a SOTE pl. világszinten az 500 legjobb egyetemei közé tartozik. Nagyon minőségi oktatás zajlik és sok a lehetőség is, csak élni kell vele.

2023. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%

Az 500 legjobb egyetem közé az utóbbi időban csak „hátsó ajtós” módszerekkel tudott befurakodni.


És SOTE már nincs, csak SE van.

2023. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

8: aha, mesélj még!


Egyébként mindenki SOTE-nak hívja.

2023. márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Orvosi egyetemre jártam, és a lila köd arról, hogy milyen fantasztikus a magyar orvosi oktatás addig tartott, míg ki nem mentem gyakorlatra Németországba, meg el nem kezdtem dolgozni a magyar egészségügyben.

Az első 500-ba való bekerülés azért nem akkora érdem ám….

2023. márc. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!