Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kontrasztanyagos agykoponya...

Kontrasztanyagos agykoponya MR vizsgálatom lesz.Felhívtam őket, azt mondták a vizsgálat előtt lehet enni-inni. Korábban rákerestem és sok helyen írták, hogy előtte 6 órával már ne egyek (máshol pedig hogy nyugodtan). Mi a ti tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

2023. márc. 22. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már volt vagy tíz, soha nem mondott senki ilyesmit. Semmi más előkészületet sem. És nem is volt gondom.
2023. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem lennék bizonytalan a ma kapott telefonos válaszban, ha úgy éreztem volna, hogy az információt adó kórházi dolgozó teljes mértékben a kérdésre figyelt volna (eléggé halk volt a vonal és közben mással is kommunikált)
2023. márc. 22. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik kórház ez?
2023. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kontrasztanyagos vizsgálatod volt vagy csak natív?
2023. márc. 22. 22:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Miskolc
2023. márc. 22. 22:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mivel ez valami "feloldott fémforgács" amit a vénádba szúrnak lényegtelen, hogy eszel vagy iszol előtte. Azt tudom, hogy volt már, hogy utána mondták, hogy igyak sokat. Szerintem csak akkor érdekes az evés ha valakinek a hasát nézik. Amúgy alapvetően Multihance injekciót adnak.
2023. márc. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A jelenlegi európai hivatalos ajánlás nem kéri, hogy éhgyomorra történjenek a kontrasztanyagos vizsgálatok, ez egy relatíve régi berögződés. Az indok az volt régen, hogy a kontrasztanyag okozhat hányingert/hányást és főleg a régebbi CT-s kontrasztanyagok elég sokszor okoztak is. De az MR-ben régen sem volt nagyon gyakori, manapság meg aztán végképp. Évente pár alkalom van amikor valaki hány tőle, annak is a nagy része inkább izgalom/kezelés miatt történik (mondjuk éppen kemoterápiás kezelésen átesett beteg).


Szóval a 6 óra az biztos sok, én azt szoktam mondani, hogy ha "biztosra" akarnak menni, akkor legalább 2 órával előtte nem eszik, akkor sem ilyen full ebédet, hanem csak valami könnyűt, és ha esetleg sokat kéne várakozni akkor legyen nála szőlőcukor/csoki. Viszont inni igyon bőséggel (teát/vizet/nem szénsavas vizet), mert vénát biztosítani sokkal könnyebb egy nem kiszáradt betegen. Szóval ilyen vérvételes "nem iszok-nem eszek csomó ideig" dolgot biztosan ne csinálj.

2023. márc. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. márc. 23. 05:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!