Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet az, hogy egyik...

Hogyan lehet az, hogy egyik háéziorvos tök mást mond, mint egy mésik, egy teljesen ismert betegségre?

Figyelt kérdés

Skarlát van az oviban. A gyerek és az anya is skarlát tüneteit mutatja szerintem. De nem is ez a lényeg, hanem az alábbi állításokat tette a házi gyerekorvos: 1) pötty nélkül nincs skarlát! 2) Felnőtt nem kapja el! 3) lappangási idő 1 hét.

Szerintem egyik sem igaz. A neten hülyeségeket írnak több helyen? Én úgy tudom ritka ugyan, de felnőtt is lehet skarlátos. A pötty sem mindig feltétel, egy másik gyereknek az orvosa pl. egyből ezt cáfolta, mert pötty nélküli ovistársat skarlátosnak nyilvánított. És a lappangási idő tudtommal 3 nap, még ha van is szórás, a 3 nap és 7 nap között nagy különbség van.



2023. márc. 24. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem minden orvos olyan felkészült, hogy minden betegséget kapásból kiválóan, a ritka variációkat is beleértve ismerjen.
2023. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

A dokik egy része egyszerűen nem tudja, merre hány óra. Keressetek egy olyat, aki normális, bár egyre kevesebb van.

Forrásként pl. [link] , vagy lehet valamilyen idegen nyelven szakmai anyagokat keresni és elolvasni, de ott is valódi szakmai anyagokat keress.

2023. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14%
Másból van jutalék...
2023. márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát itt szerintem értelmezési különbségek vannak. A skarlát vagy magyarul vörheny, tényleg szűk értelemben a bőrnek a kiütését jelenti a pyogenes által. Előfordulhat, hogy csak a lágyszájpad érintett. A lappangási idő 2-6 nap.

Maga a kórokozó meg elég sokféle betegséget tud okozni, felnőttben skarlát maga felnőttben elég ritka, hacsak nem burokban nőtt fel vagy van veleszületett immunhiánya, mert a kórokozóval történő első találkozás után, lesz antitest (anti-SPEA)a baci toxinja ellen a szervezetben, és későbbi fertőzésnél nem lesz már kiütés.


Mindkettőnek igaza van, csak lehet az egyik hétköznapi nyelven fogalmazott, pongyolábban, a másik meg nem. Gyakorlati szempontból mindegy, antibiotikum és kész. A skarlát fertőző betegség, ha az egyik gyerek fixen az, akkor a környezetben a másik gyerek is kap antibiotikumot, hogy most azt kapásból skarlátosnak nyilvánítja-e az egyik, vagy a másik megvárja a kiütéseket, lényegtelen.

2023. márc. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!