Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tályogműtét után a sebben, a...

Tályogműtét után a sebben, a tályog üregében még benne van a géz. Ma nyolcadik napja. Lehet belőle baj? Ki lehet húzni.

Figyelt kérdés

Végbéltályogom volt amit műtéttel távolítottak el (megszúrták a felszín felől és kimosták). Mivel visszamarad egy üreg/nyílt seb ami még mindig gennyedzik, tömködtek bele egy ezüstszálakkal átszőtt antibakteriális gézcsíkot. 8 napja voltam kontrollon, akkor megdicsérték, hogy szépen gyógyul és hogy ennek a hétnek a végére be is gyógyulhat. Nem is adtak új időpontot kontrollra.


Két napja vettem észre, hogy az ezüst-géz vége még kandikál ki a sebből. Megfogni nem nagyon merem, sem kihúzni.


Kontrollon egy szóval nem mondták, hogy még benne van, sem, hogy ki kell-e venni vagy majd kiesik vagy mi lesz vele.


Egy hete benne van, értem én, hogy ezüst meg minden de nem kéne kivenni?

Volt ilyen másnak is?


Kitolja majd a seb ahogy gyógyul? Kihúzhatom én kézzel?

Zuhany közben próbáltam jól beáztatni és óvatosan meghúztam de nem érzem, hogy mozdulna.


Belegyógyulhat a sebbe?



2023. márc. 25. 06:21
 1/2 A kérdező kommentje:
Természetesen kérdés: “Ki lehet húzni?”
2023. márc. 25. 06:24
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én visszamennék az orvoshoz mert lehet nagyobb kárt okozol ha kiszeded, viszont ha nem olyan anyag amit fel tud szívni a szervezet, abból is lehet baj.
2023. márc. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!