Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az EESZT rendszerbe érkező...

Az EESZT rendszerbe érkező egészségügyi dokumentumokat a TAJ számommal bármilyen orvos láthatja?

Figyelt kérdés
Voltam ma egy szakorvosnál magánpraxisban. Megvizsgált, nem tudta megmondani, hogy mi lehet a panaszaim hátterében, így nem nyugodtam meg. Jó lenne ha még egy hasonló orvos megnézne, nem bizalmatlanság miatt, hanem mert több szem többet lát. Viszont valószínűleg nem lenne szerencsés ha kis időeltéréssel ő látná a mai leletemet. Mivel ez felkerült az EESZT rendszerbe, ha felveszi az adataimat a másik orvos ezt látni fogja? Köszönöm!

#EESZT #egészségügyi dokumentumok
2023. márc. 28. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Látja, hacsak le nem tiltod. Van erre mód az ügyfélkapun át.
2023. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni, ez az orvosok többségének nem okoz problémát. Én már találkoztam olyan orvossal, aki maga ajánlotta fel, hogy kérjem ki bátran másik orvosok véleményét is. Egy műtétről lett volna szó, amit én nagyon nem akartam. Nem volt belőle semmi sértődés, nromális volt a hozzáállás, amikor visszamentem hozzá, hogy igen más orvos is azt mondta, hogy műteni kell.
2023. márc. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. márc. 29. 08:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Láthatja a letiltottat is, ha lekéréskor kipipálja a sürgős mezőt, ezt viszont a rendszer naplózza, és ez figyelmeztetésként meg is jelenik azzal a szöveggel, hogy az eljárás jogszerűségét kivizsgálhatják.
2023. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kieg az előzőhöz: ez főleg sbo-n szokás eszméletlen v zavart betegnél, értelemszerűen maganpraxisban nehezen tudna kimagyarázni, hogy miért kellett sürgősséggel lekérdezni mindent.
2023. márc. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem kell titkolni, ilyenkor el is kell mondani neki, hol voltál, ott mit láttak, mit nem láttak.

Örülni fog, hogy nem 2 éves panasszal és egy "kérem vizsgálatát kösz" szövegű háziorvosi beutalóval mész.

2023. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!