Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vérvételnél melyik értékek...

A vérvételnél melyik értékek vonatkozhatnak a tüdő állapotára?

Figyelt kérdés

4 héttel ezelőtt egyik este véres volt a köpetem. Kb 1-másfél percig véreset köptem. Legalábbis annyinnak tűnt. Nem emlékszem ,hogy fogmosás közben volt e. (Ha emlékeznék akkor sokkal könnyebb lenne a helyzet.)


Vagy utána miután ettem még egy banánt később és kiakartam öblíteni a számat lefekvés előtt. Azon az este sokat szotyiztam és a fogkefém is már nagyon ramaty állapotban volt, ráadásul nem is minőségi fajta. Azóta már vettem puhábbat, kímeletesebbet(paradontax fogkefét).


Aznap hajnalban, mikor megébredtem 4 óra körül próbából beleköptem egy papírzsebkendőbe és akkor még egy kicsit véres volt a köpet. Utána napközben próbálgattam még tüdőből köpni nem fogmosás alatt és ekkor egyszer sem volt már véres a köpetem. Pár napig rendben voltam.


Ezt követően kb 3 nappal később fogmásos közben ( ekkor már figyeltem hogy fogmosás alatt történik e) egy kicsikét véres volt a köpetem..


Azóta óvatosabban mosok fogok de szerencsére most már kb 3 hete nem volt véres a köpetem.


Tudat alatt nyugtalanit még a dolog. Van mikor az van a fejembe hogy nehogy komolyabb bajom legyen a véres köpet miatt. Tüdőrák meg ilyenek.. de aznap nem voltam megfázva és nem is köhögtem. ( Emiatt bizom abban hogy csak az inyemnek volt baja! Egy hétre rá voltam fogorvosnál . Ő azt mondta rendben van az ínyem. Igaz gondolom 1 hét alatt egy ínyfelsértés azért betud gyógyulni.


Azóta sem köhögök és nem is voltam megfázva. A másik hogy soha életemben nem dohányoztam egyszer sem. Nem volt légszomjam, nem köhögtem, nem fulladtam, súlyvesztés sem azóta, tüdőgyulladás sem volt semmi más tünet .Egyedül a véres köpet illene a tüdőrákra,ahogy nézegettem.


De úgy tudom hogy a tüdőráknál a véres köpet már a végén tünet és elötte vannak egyéb más tünetek is. Nekem semmi más tünet nem volt 4 hete és azóta sem.


Annyi hogy a napokban kicsit magas a vérmyomásom 134/83/84 ( 30 éves 180magas, 70 kg) de ez valószinű azért van mert ezen a tüdő dolgon agyalok.


Szerintetek lehet ez tüdőrák? A vérvételen melyik érték(ek) utalnak a tüdő állapotára? Jövö héten megyek vérvételre.


Még egy dolog eszembe jutott, hogy az első véres köpetes eset előtt 2 nappal a padláson kb 5-6percig segitettem a villanyszerelőnek világítani míg ő kijavitott egy hibát. Mindezt úgy hogy a padlón végig üveggyapot van leteritve szigeteles miatt, és mindketten maszk nélkül voltunk.


Gondoltam erre is hogy ettől lehetett 2 nappal később véres köpet hogy beszívhattam a levegővel. De ennyitől csak nem lesz gond.. Olvastam hogy az üveggyapot nem egészséges beszivni, de csak évtizedek múlva lehet belőle esetlegesen probléma..


Előre is köszönöm ha valaki végigolvassa és válaszol rá.


Az is lehet,hogy kicsit hipochander vagyok de sajnos régen sok műtétem volt ,emiatt próbálok mindenre odafigyelni. Mellkasröntgenre azért nem mentem mert nagyon sokat röntgeneztek gyerekkoromban. Azt mondta az orvosom, hogy próbáljam nagyon kerülni felnőttkoromban a röntgensugarat, csak ha nagyon muszáj akkor menjek röntgenre.


Nem is voltam az elmúlt 10 évben csak 2 szer.



2023. márc. 30. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
[link] itt leírja melyik érték mit jelent. Gyulladást vérsüllyedést ilyesmit látnának laboron. A ráknak lenne más jele is ez esetben, inkább az ínyre gondolnék én is, ha már nincs véres köpet, akkor főleg nem tüdőrák. Lehetett sérülés a szájüregben, valami légúti fertőzés stb.
2023. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb a fogorvosodat keresd meg ezzel, foginygyulladas lesz. Leszedi a fogkoved, aztan remelhetoleg ennyi eleg es jobb lesz.


Nyugi :)

2023. márc. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A véres köpést és a véres, köhögés általi köpetet el kellene különíteni a fejedben! :)
2023. márc. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!