Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fogorvos szerint sok “rossz”...

Fogorvos szerint sok “rossz” fogam van (szerintem is van) ilyenkor mit a legjobb tenni?

Figyelt kérdés

Utoljára 13 évesen volt fogászati beavatkozásom (foghúzás), és azóta nem volt alkalmam/lehetőségem/időm más beavatkozásokat bevállalni, illetve nem is nagyon akartam, úgy voltam vele “majd ha megfájdul, csak akkor”. Most 18 éves vagyok, legutóbb voltam “ellenőrzésen” és a fogorvos feljegyezte a dolgokat, mondta, hogy van pár rossz fogam illetve a hátsó részen egy kis fogkő… ilyenkor csak menjek be és simán mondjam, hogy csináljon amit akar? Vagy hogy kellene ezt kezdeni? Illetve van olyan fogam amit nem szeretném, hogy tömjenek, mert már a koronája sem nagyon van meg, viszont biztos vagyok benne, hogy ők húzás helyett betömnék…( fogtöméssel kapcsolatban rossz tapasztalataim vannak) Illetve attól is félek, hogy mivel több kezelés is igénybe venne a “javítás”, hogy az első alkalommal, amit elvégez az megfájdul, aztán már csak későbbre lenne időpontom visszamenni… (kiskoromból nagyon megmaradt, a fogfájás fájdalmassága…) illetve a szaktudásában sem vagyok biztos, mert még sosem voltam nála, viszont Ő a suli fogorvosa így ingyenes lenne minden kezelés…

Szerintetek?



#fogászat #fogorvos #fogász #Dental #Fogorvosi_kezelés
2023. ápr. 9. 22:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Mindennap mosom a fogom, használok mindent amit kell, coconutoil-pulling-ot is szoktam csinalni, de egyik rég fogorvosom azt mondta, hogy valoszinuleg genetika, illetve ok sem ertettek, mivel annyi cukros vackot sem eszem…
2023. ápr. 9. 22:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"van olyan fogam amit nem szeretném, hogy tömjenek, mert már a koronája sem nagyon van meg, viszont biztos vagyok benne, hogy ők húzás helyett betömnék…"


Ekkora hülyeséget rég láttam már így leírva.


Tedd azt amit az orvos javasol. Nem hinném hogy te okosabb vagy nála ebben a témában.

2023. ápr. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Mielőtt bármilyen kezelésbe belekezdenél, először tisztázni kell, hogy igenis javításra szorul a fogmosási rutinod. Amíg ezen nem változtatsz, addig mint egy ördögi kör újra és újra problémáid lesznek a fogaiddal.

Kezdjük azzal, hogy a szuvasodást nem genetika okozza. A szuvasodásra való hajlamot erősíti a rossz genetika, de soha nem lesz a közvetlen okozója, sem a kórképében nem szerepel. És ha már valakinél jelen van a genetika mint hajlam, akkor a létező legrosszabb felfogás, hogy csak akkor foglalkozol a fogaiddal, ha már nagy baj van, sőt még el is várod hogy te csak ilyen meg olyan kezelést szeretnél. 18 éves vagy, ha kihúznak egy fogat, mi lesz ott helyette? A foghiány csak tovább növeli a szuvasodásra való hajlamot, a fogpótlás meg az állami alapellátásban sem ingyenes.

Szintén rossz felfogás, hogy a genetika miatt neked nem lehetnek jó fogaid. Változtatni kell a fogmosási szokásaidon, ebben ezek a videók sokat tudnak segíteni: https://www.youtube.com/@mandaladent/videos

2023. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"ilyenkor csak menjek be és simán mondjam, hogy csináljon amit akar? Vagy hogy kellene ezt kezdeni?"


Ha tudnám, hogy van rossz fogam és szeretném, hogy kezelve legyen, akkor elmondanám ezeket az információkat, és megkérdezném az orvost, hogy mit javasol. Ha tömést javasol, akkor a fogad valószínűleg még megtartható, érdemes kérni, és nem kihúzatni, hiszen a kihúzott maradó fog helyére nem nő új.. sajnos! A foghiány nem túl szép látvány, a fogpótlás költséges.

2023. ápr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as a genetika legalább 60%-ban felelős, a fogorvosok többsége rossz fogmosást tanít, és negyven felett iszonyatos változások érik a szervezetet.
2023. ápr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 - Honnan veszed ezt a 60%-ot? Úgy értem milyen statisztika alapján? És ez mióta kifogás arra, hogy megtanulj jól fogat mosni? A 21. században bepötyögöd a google-ba, hogy fogmosás és több millió cikk és videó fogja neked bemutatni ugyan azt a módosított Bass technikát.

Ja és nekem is van egy statisztikám: érdekes módon a fogászati szakmában dolgozók 100%-át elkerüli a genetikai fogszuvasodás, még akkor is ha a családban még soha nem volt fogászati dolgozó. Szóval a kifogások gyártása és a kiskapuk kutatása helyett érdemes lenne megtanulni jól fogat mosni. Remélem a válaszod leírása előtt legalább megnézted a videókat, amiket belinkeltem.

2023. ápr. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!