Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Feldagadt az ajkam egy része,...

Feldagadt az ajkam egy része, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval. Tegnap volt a nyelvvizsgám és természetesen pont arra a napra nőtt egy pattanás a felső ajkam felett. Mikor kipróbáltam nyomni észre vettem, hogy a felső ajkam kicsit mintha elváltozott volna. Tegnap estére viszont már feldagadt a felső ajkamnak kb a fele, mintha megtelt volna az egész gennyel. Úgy nézek ki, mint akinek félresikerült az ajakfeltöltése. Mit tudok én ez ellen tenni? Van valami házi módszer, ami segíthet? Kamilla tea, paradicsom, vöröshagyma?


Illetve milyen orvoshoz kell ebben az esetben fordulni? Ez még bőrgyógyászat, vagy inkább menjek a sürgőségire, ahol felvágnak, hogy kitisztítsák?



2023. máj. 4. 06:13
 1/5 anonim ***** válasza:

ez lehet herpesz, ami amúgy mindenkinél van és akkor jön elő, ha az immunrendszer picit meggyengül (szokták mondani, hogy aki jóízűen evett annak látszik, de ez csak egy mondás)


erre bőrgyógyász kell és nem kell felvágni.


nekem az ajkam múltkor a fogamtól dagadt fel, ami gócos volt, akkor nyilván fogászat.

2023. máj. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2023. máj. 4. 14:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyre rosszabb, az ajkam másik fele is kezd dagadni. Ez nem herpesnek indult, inkább karbunkulusnak. Reggel megyek a dokihoz.
2023. máj. 5. 02:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor menj el sürgősen bőrgyógyászhoz, de ha a sebészetre hamarabb bejutsz, akkor oda.Én minden gyulladást Septosil kenőccsel szoktam kezelni, de ide orvos kell.
2023. máj. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Elmondom, hogy mi volt a probléma, háha ez segít másoknak is, akik megtalálják ezt a kérdést.


Szóval szombaton elmentem a sürgősségire és este be is fektettek a kórházba, ma engedtek ki. Karbunkulus volt, amit nem sikerült megfelelően kinyomni és a Staphylococcus nevű baktérium egyik változata teljesen elfertőzte.


A házi orvos által felért antibiotikum nem segített, ezért mentem sürgősségire végül. Ott közölték, hogy az utolsó előtti pillanatban sikerült nyakon csípni a dolgot, mert még éppen nem érte el a gyulladás az agyamat, amiből lehetett volna akár agyhártyagyulladás, akár epilepszia. Kaptam antibiotikumot és vérhígítót, az arcomra meg párakötést.


Ma engedtek ki, de a gyógyszereket továbbra is szednem kell, amíg elnem fogynak, a vérhígítót meg egy hónapig adnom magamnak. Egy hét múlva kontroll.


Szóval tanulság: bárkinek, akinek pattanás problémája van és megtalálta ezt a kérdést, kérem ne nyomkodja, nehogy úgy járjon, mint ahogy én, vagy rosszabbul. Forduljatok inkább bőrgyógyászhoz, de a párakötés + burow krémm is hatásos kombó, a nyomkodásnál mindenképpen.

2023. máj. 11. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!