Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Betegszabadság esetén utólag...

Betegszabadság esetén utólag (pár nappal később) is kiállíthat igazolást az orvos?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem maradtam még ki a munkahelyemről betegség miatt. Tudom, hogy egyesek ebből sportot űznek, vannak ilyen kollégáim. Ha másnaposak vagy fáradtak, egyből kiíratják magukat. Nemsokára lejár a felmondási időm egy elképesztően mérgező légkörű munkahelyen, és kvázi tűrőképességem végső vagy ahhoz közeli határán már nem akarok bemenni jövő héten (három napról lenne szó). Az előző hetet hősiesen túléltem, ennyit bírtam. Felhívjam az orvost és kérjem, hogy írjon ki a hétre, vagy utólag is kérhetek igazolást? Bocs, de nem ismerem a menetrendet. Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

2023. máj. 21. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Ha jól tudom, akkor az adott naptól 5 napig tud keresőkèptelen állományba tenni.
2023. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mármint visszamenőleg
2023. máj. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
Visszamenőleg nem írnak ki! Aznap kell felvetetned magad táppénzre, amikortól hiányzol!
2023. máj. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Engem anno kiírt visszamenőleg a doki , de nagyon lecseszett. Valahol igaza is volt. Doki függő szerintem a dolog.
2023. máj. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Utólag nincs igazolás.A számitógépes rendszerben mindennek napra készen kell lenni.Utólag változtatni nem lehet.
2023. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet visszadátumozni. Az első napon minimum oda kell szólnod a dokihoz.
2023. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Első vagyok. Februárban voltam beteg. Pénteken és szombat este voltam lázas. Hétfőn reggel elhívtam a háziorvosomat és abban maradtunk, hogy hétfőn és kedden otthon pihenek és csak szerdán megyek dolgozni. Abban maradtunk, hogy erre a két napra inkább szabadságot veszek ki. Kedd este újra belázasodtam, úgyhogy szerdán újra felhívtam az orvost, behívott vizsgálatra. Azt mondta, hogy a héten maradjak ottnon. Mivel ennyi szabadságot nem akartam elbukni, így táppénzre vett. Ő maga mondta, hogy öt napig van lehetőség visszamenőleg.
2023. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
Igen, de konzultált veled hétfőn, nem a semmiből jött szerdán, hogy két napja nem dolgozol.
2023. máj. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%
De lehet , pénteken délután lettem beteg az orvosom délelőtt rendelt én délutánra mentem volna dolgozni, Hétfőn hívtam mert akkor rendelt délelőtt és kiírt. Szóval lehet. Aki azt írta nem lehet az nagyon téved.
2023. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Hogyne lehetne visszamenőleg kiírni egy beteget a háziorvosnak ti agyhalottak. Tegyük fel hogy valami komoly baleset éri az illetőt, például karambolozik és életmentő műtétet kell végrehajtani rajta, szerintetek kómában feküdve az lesz az első dolga hogy a háziorvosnak szóljon hogy irja már ki betegszabira?


Hetekkel visszamenőleg is ki lehet írni az embert, a rendszer engedi...

2023. máj. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!