Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nem sok a 37 000 Ft / 45...

Nem sok a 37 000 Ft / 45 perces díj egy pszichiátriai konzultációért?

Figyelt kérdés

Panaszkodtak már egy páran a magánorvosi díjazásokra, ezért most szándékosan lecsekkoltam, hogy mennyit kérnek el most, 2023-ban. Ledöbbentem. Két éve ilyenkor még a 20 000 Ft is extrémnek tűnt egy pszichiátriai konzultációért, de azt még úgy ahogy meg tudta magának engedni az ember, a közel kétszeresét már pofátlannak tartom. A magyar emberek fele szenved valamilyen mentális betegségben, alkoholizmusban, függőségben, túlstresszelt és nem gyógyszerre, hanem beszélgetős terápiás segítségre van szüksége.

Tudom, hogy ez nem kifejezetten az orvos hibája (neki is meg kell élnie valamiből), hanem a rendszer hibája. De még egy sebészeti vagy belgyógyászati konzultációért sem kérnek el ennyit. Szerintem nem az embereket kellene megszivatni, mert ez a horribilis árazás is egy ok a sok közül, hogy miért nem fordulnak sokan segítségért. Aztán még ők beszélnek arról, hogy az emberek félnek segítséget keresni, ami igazából megfizethetetlen még egy felsőközéposztálybelinek is.


2023. máj. 28. 19:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%

Megértem az aggodalmát és elégedetlenségét a magánorvosi díjak emelkedése miatt. Az árak változása sok tényezőtől függ, például az inflációtól, az egészségügyi költségek növekedésétől és az orvosok munkájának értékétől. Az orvosoknak is meg kell élniük és fedezniük kell a magasabb költségeket, mint például a folyamatos szakmai képzés és a műszerek karbantartása.


Az egészségügyi ellátás díjazása és a finanszírozási rendszerek országonként és régiók szerint eltérhetnek. Egyes országokban az egészségügyi ellátás általában állami finanszírozással működik, és a betegek nem vagy csak kis részben fizetnek a szolgáltatásokért. Más országokban az egészségügyi ellátás magánalapon működik, és az árak magasabbak lehetnek.


A mentális egészség fontossága és az ezzel kapcsolatos ellátás elérhetősége valóban jelentős kérdés, és ez világszerte aggasztó probléma. Az egészségügyi rendszereknek nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a megelőzésre, a korai intervencióra és a megfelelő támogatásra a mentális egészség területén. Több országban történtek már lépések azáltal, hogy hozzáférhetőbbé és megfizethetőbbé tették a pszichológiai és pszichiátriai szolgáltatásokat, például az állami támogatással vagy az egészségügyi biztosítások bevonásával.


Fontos, hogy a társadalom és a döntéshozók szembenézzenek ezzel a problémával, és olyan intézkedéseket hozzanak, amelyek javítják az ellátás elérhetőségét és megfizethetőségét a mentális egészség területén. Az egészségügyi rendszereknek törekedniük kell arra, hogy az ellátás mindenki számára hozzáférhető és megfizethető legyen, különösen a mentális egészség területén, mivel ez a probléma valóban nagy arányban érinti az embereket.

2023. máj. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Azt leírtam én is, hogy ez elsősorban nem az orvosok hibája, mert a rendszer tehet róla (infláció, orvoshiány, etc), ugyanakkor tudatosítani kellene, hogy ezt csakis a paciens - aki miatt elvileg működik a rendelő és aki a leginkább kiszolgáltatott - szívja meg. Magyarul a saját klientúrájukkal csesznek ki. Ez pedig csak azt fogja eredményezni, hogy csökkeni fog kezelés igénybevételére való hajlandóság.


Amúgy bedobtad a kérdést a chatGPT-be? Elég generátor-szagú.

2023. máj. 28. 19:47
 3/20 A kérdező kommentje:
*mármint a válasz.
2023. máj. 28. 19:48
 4/20 anonim ***** válasza:
2.: Igen :D Bocs tesó :)
2023. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez az, amit nem nagyon tud pótolni: tapasztalatokat, egyéni élményeket. Általánosságban ír.
2023. máj. 28. 20:04
 6/20 anonim ***** válasza:

5.: Igen, de azért én szeretem :D Gratulálok, te vagy az első, aki észrevette.

Kb. mindenre tud egy elfogadható választ írni. Amivel ugye sokra nem mész, de azért ad valami támpontot. Többet ér, mintha egy random barátnak mondanád el a dolgot, aztán csak ühümöz.

2023. máj. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát ez pedig a realitás, az ügyvédi óradíjak is errefelé mozognak. Mi vagyunk csórók sajna, marad a TB-s 3 perces gyógyszerírás.
2023. máj. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

6: elég jó emberismerő vagyok :D fel tudom ismerni, ha valami "hamis".

A chatgpt 5 állítólag ennél is szofisztikáltabb lesz kommunikációban, majd meglátjuk.


7: nem, nem te vagy a csóró, hanem ez konkrétan megfizethetetlen (mondom ezt úgy, hogy az anyagiakban nekem nincs túl sok okom panaszra).

Másrészt, így épp azok nem jutnak megfelelő minőségű ellátáshoz, akiknek pont a legnagyobb szükségük lenne rá az esetek többségében (annyira rosszul van, hogy nem tud munkát találni, emiatt nincs bevétele).

2023. máj. 28. 20:19
 9/20 anonim ***** válasza:
8.: Én úgy tudom, hogy még 4 sincsen. Megkérdeztem, és azt mondta, hogy ő 3.5. De amúgy ha gondolod, nekem leírhatod a problémáidat, aztán a véleményemet eltudom mondani, amit vagy komolyan veszel, vagy nem :D
2023. máj. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egyébként egyetértek veled. Én fogorvosnál voltam a belvárosban. Bent voltam háromnegyed órát. Kedves nő, folyamatosan magyarázta, hogy éppen mit miért csinál. Barázdazárást végzett + kiselőadás. Tényleg szívvel-lélekkel tette. Na mondom biztos lesz vagy 30-40 ezer forint, a legmodernebb eszközöket használta. 10 ezer forint volt :D
2023. máj. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!